کولرگازی کم مصرف گری

کولرگازی کم مصرف گری | وبلاگ اسکین

کولرگازی کم مصرف گری | Weblog Skin

کولرگازی کم مصرف گریکولرگازی کم مصرف گری

شرکت گری که از سال 1991 در شهری به نام زوهای در کشور چین بر پایه سیستم های تهویه مطبوع فعالیت خود را آغاز کرد . از سال 1991 تا به امروز این کمپانی توانسته محصولات خود را در 200 کشور توزیع کند . ظرفیت تولید سیستم های تهویه هوای این کمپانی هر سال بیش از 60 میلیون می‌باشد .

کولر های گازی که کمپانی گری در مدل های جدید خود به بازار جهانی ارائه می‌دهد معمولا در نوع اسپلیت یا ایستاده می‌باشند .

اسپلیت گری که یکی از دستگاه های پرطرفدار در دنیا می‌باشد ، دارای دو قسمت اصلی بوده که یکی از قسمت ها بیرون از خانه و قسمت دیگر داخل محیط قرار می‌گیرد ، این دو قسمت که نام اصلی آنها یونیت می‌باشد، هرکدام وظیفه مهم و خاص خودشان را دارند . یونیت خارجی که معمولا روی پشت بام خانه قرار می‌گیرد ، مجهز به بدنه کاملا مقاومی بوده و کمپرسور را در خود جای داده است ، علت اصلی بدنه مقاوم و باکیفیت این یونیت به خاطر این است که در مقابل بارش باران و سایر موارد کاملا مقاوم بوده و هیچگونه فرسایش و زنگ زدگی نداشته باشد و اجازه آسیب دیدن به کمپرسور دستگاه را ندهد ، این یونیت گاز مبرد را توسط کمپرسور مکش کرده و آنرا خنک یا گرم می‌کند ، بله خنک یا گرم ! کولرگازی گری در مدل های جدید دارای حالت سرمایش و گرمایش می‌باشند که این امکان رو به کاربر می‌دهد تا در فصل های مختلف از دستگاه استفاده کند و به صورت کلی خریدی کاملا مناسب و مقرون به صرفه در دراز مدت داشته باشد ، از این مبحث که بگذریم گاز مکش شده توسط کمپرسور که معمولا از نوع R410A است توسط لوله های مسی به یونیت داخلی هدایت می‌شود ، علت اصلی استفاده گری از مبرد R410A به خاطر این است که علاوه بر قدرت سرمایش و گرمایش بالاتر نسبت به سایر مبرد های قدیمی ، هیچ گونه آسیبی را محیط زیست نخواهد رساند . کمی قبل تر گفتیم که این گاز از طریق لوله های مسی به یونیت داخلی هدایت می‌شوند ، این لوله مسی از طریق ایجاد حفره هایی روی دیوار بین پنل داخلی و خارجی قرار می‌گیرد ، چراکه اگر مخفی نباشد ظاهر محیط را به هم زده و نمای بدی را به خانه خواهد داد ، همچنین در معرض آسیب دیدن کمی قرار گرفته و طول عمر آن تاحد زیادی افزایش پیدا می‌کند ، از این مبحث که خارج شویم ، گاز خنک شده به پنل داخلی خواهد رسید . این پنل باتوجه به فن قدرتمندی که دارد میتواند به خوبی با قدرت پرتاب باد مناسبی جریان هوای کاملا فوق العاده ای را در سرتاسر محیط ایجاد نماید ، همچنین گری برای اینکه پوشش دهی کولرگازی خود را کامل تر کند از پره های متحرکی استفاده کرده که در چهار جهت اصلی بالا ، پایین ، چپ و راست حرکت می‌کنند و هوای خنک را در این جهات به تمامی نقاط خانه خواهند رساند و باعث خنک سازی کامل محیط می‌شوند .

خیلی از خریداران به دنبال کولر گازی کم مصرف می‌گردند ، اما نشانه کم مصرف بودن دستگاه چیست ؟ گری با بکار گیری جدید ترین فناوری که باعث کم مصرف شدن دستگاه می‌شود توانسته سطح مصرف انرژی اسپلیت های خود را به کمترین میزان ممکن برساند ، این فناوری که اینورتر نام دارد ، در اصل یک برد الکترونیکی است . برد اینورتر که در مسیر مدار دستگاه قرار می‌گیرد ، اولین کاری که می‌کند میزان برق مصرف دستگاه را کنترل می‌کند و فرکانس کاری های عظیمی را انجام می‌دهد که باعث می‌شود دستگاه به صورت کاملا بهینه ای از برق استفاده نماید . کار دومی که این فناوری انجام می‌دهد کنترل و مدیریت دور موتور است ، قبل از اینکه مزیت این ویژگی را بازگو کنیم ، حتما ادامه این مطلب را بخوانید . کولر های گازی معمولی بدون اینورتر زمانی که دمای محیط را به حد مطلوب می‌رسانند ، کمپرسور به طور کامل خاموش می‌شود و زمانی که دمای محیط تغییر کرد ، کمپرسور مجدد راه اندازی می‌شود تا دمای محیط را به حالت قبلی برساند ، این کار باعث می‌شود که از منبع تغذیه استفاده بیش از حد بشود و مصرف انرژی دستگاه تاحد زیادی افزایش پیدا کند و مشکل بعدی که ایجاد می‌کند ، باعث می‌شود که دمای محیط نوسانات زیادی را داشته باشد و کاربر مجبور باشد مداوم دمای دستگاه را کم و زیاد کند . اما زمانی که اسپلیت مجهز به فناوری اینورتر می‌شود ، این امکان رو به دستگاه می‌دهد تا باتوجه به شرایط محیطی میزان دور موتور خود را افزایش یا کاهش دهد و هیچ وقت به طور کامل خاموش نشود ، در نتیجه میزان مصرف انرژی تاحد زیادی کاهش پیدا کرده و تغییر نوسانات دمایی به حداقل برسد .

خب تا الان متوجه شدیم که عملکرد کلی کولر گازی گری چه گونه است ، اما برای اینکه بتوانند به خوبی فضای مد نظر شما را خنک یا گرم سازی نمایند ، باید در خرید آنها از کمپرسور و ظرفیت مناسبی انتخاب شود ، این کار یک کار کاملا تخصصی بوده و هیچ وقت نباید به صورت خودسرانه این کار را انجام دهید ، چراکه امکان دارد ، بازدهی مناسب را از دستگاه نگرفته و ناراضی شوید و انگار که پول خود را دور ریخته اید .

اکثر مردم بر این باورند که فکر می‌کنند اگر کولرگازی اینورتر با دور موتور بالایی را خریداری کنند میتوانند هر مکانی را به خوبی و بدون وجود هیچ مشکلی خنک سازی نمایند ، اما این یک باور کاملا غلط است ، این درست می‌باشد که هرچه ظرفیت بیشتر باشد میزان قدرت نیز بیشتر است ، اما ماهیت اصلی کولر های گازی را هیچ وقت فراموش نکنید ! ماهیت اصلی این دستگاه ها گرفتن هوای گرم بوده و جایگزین این هوا با هوای تازه و خنک می‌باشد و اگر کمی دقت کنید متوجه می‌شوید که رطوبت محیط توسط این فرآیند گرفته خواهد شد ! پس هرچه ظرفیت بیشتری خریداری کنید اگر مناسب برای خانه شما نباشد رطوبت خانه شما تاحد زیاد کاهش پیدا کرده و هوای کاملا خشکی را در اختیار خواهید داشت که نفس کشیدن در این شرایط برای شما کار کاملا دشواری بوده و باعث اذیت شما خواهد شد !

اسپیلت کولر گازی

از عواملی که در انتخاب ظرفیت اسپلیت گری شما تاثیر خواهد گذاشت شامل مواردی مثل میزان متراژ خانه ، شرایط آب و هوایی ، تعداد رفت و آمد ها ، میزان عایق بندی خانه ، میانگین تعداد افراد حاظر در خانه ، میزان گرمای نهان دستگاه ها ، میزان سیستم های گرمایشی و سرمایشی ، محلی که قرار است مورد استفاده قرار گیرد (اداری ، خانگی ، تجاری) و عوامل بیشمار دیگر !

بعد از بررسی عوامل و شرایط محیطی پیشنهاد می‌کنیم که با کارشناسان و مشاورین ما تماس حاصل فرمایید و مسائل را با آنها در میان بگذارید تا آنها با بررسی جوانب بهترین کولر گازی گری مد نظر شما را ، به شما معرفی نمایند .

در بالا به کمپرسور دستگاه نیز اشاره کردیم ، کمپرسور نتنها قلب تپنده اسپلیت ها بلکه تمامی لوازم های خانگی خصوصا می‌باشند ، به طور کلی کمپرسور ها تقسیم به سه دسته پیستونی ، روتاری و اسکرول می‌شوند ، هرکدام از این کمپرسور ها مناسب برای شرایطی خاص می‌باشند و به صورت کلی دارای مزایا و معایب خاصی هستند ، به شما پیشنهاد می‌کنیم که زیاد در گیر این موضوع نشوید و تنها نیاز های خود و شرایطی که دارید را با مشاورین و کارشناسان ما در میان بگذارید تا آنها بهترین دستگاه را برای تهیه به شما معرفی نمایند تا بیشترین بازدهی ممکن را داشته باشد .

یه عالمه برنامه فال و طالع بینی🌬 رو داخل موبایلت📲 داشته باش 🚀

✅ با این کانال دیگه برای فال و طالع بینی و سرکتاب دنبال جایی نمیکردی 👇کاملا رایگان !💅
تلگرام
تلگرام
سروش
سروش
روبیکا
روبیکا
آی گپ
آی گپ
ایتا
ایتا
بله
بله

Copyright © 2005 - 2024 | تمامی حقوق این وب سایت برای www.weblogskin.com محفوظ است
طراحی و اجرا:www.weblogskin.com | نقشه سایت