نشانه ها و علائم اصلی سرطان ریه

lung-cancer-symptoms

lung-cancer-symptoms

سرطان ریه را نباید به هیچ وجه نادیده گرفت پس سعی کنید در صورت مشاهده هریک از علائم هشدار دهنده زیر سریعاً به پزشک مراجعه کنید.

به گزارش آلامتو و به نقل از بازده؛ به علائم سرطان ریه که در شروع این بیماری ظاهر می شوند باید توجه ویژه ای داشت چرا که سرطان ریه هم در مردان و هم در زنان سراسر دنیا در میان شایع‌ترین انواع سرطان قرار دارد. بنابر گفته‌ی موسسه‌ی ملی سرطان ایالات متحده، تقریبا یکی از هر ۱۴ مرد و زن در ایالات متحده در برحه‌ای از زندگی‌اش مبتلا به سرطان ریه تشخیص داده می‌شود. در ایالات متحده سرطان ریه از سرطان سینه، به عنوان رایج‌ترین علت مرگ‌های مرتبط با سرطان، سبقت گرفته است. اما آگاهی از عوامل خطرزا و توجه به علائم سرطان ریه و نشانه‌های هشدار دهنده آن می‌تواند زندگی را نجات دهد.

مقاله مرتبط: علائم احتمالی سرطان ریه

نشانه‌ها و علائم سرطان ریه

علائم سرطان ریه همواره حاضر نیستند یا تشخیص‌شان کار ساده‌ای نیست. در بسیاری از موارد ممکن است سرطان ریه در مراحل اولیه هیچ علائم قابل توجهی نشان ندهد. اما اگر مشکوک هستید که برخی از عوامل خطر در موردتان صدق کند، غربالگری اولیه ممکن است به افرادی که خطر ابتلایشان به این بیماری زیاد است کمک کند.

۸ مهمترین علائم سرطان ریه که باید بدانید:

۱. سرفه‌ی دائمی یا تغییراتی در سرفه

اگر سرما خورده‌اید، سرفه‌تان باید بعد یک یا دو هفته ناپدید شود، اما اگر برای مدت طولانی باقی بماند بهتر است به پزشک‌تان مراجعه کنید. اگر سیگاری هستید یا از سرفه‌ی مزمن رنج می‌برید، دقت کنید که آیا در سرفه‌ی مزمن‌تان تغییری به وجود آمده است، برای مثال: سرفه به دفعات بیش‌تر، سرفه‌ی عمیق‌تر همراه با صدایی عمیق‌تر یا گرفته، بالا آمدن خون یا مخاط بیش‌تر از معمول همراه با سرفه.

۲. نفس تنگی

اگر در انجام کاری که در گذشته به راحتی انجام می‌دادید دچار تنگی نفس شدید، ممکن است علامت سرطان ریه باشد. این علامت در صورتی که توده‌ی ریوی یکی از مسیرهای هوا را تنگ یا مسدود کند، یا در صورتی که مایع ناشی از آن در سینه جمع شود، ممکن است رخ دهد.

۳. درد سینه و استخوان

یکی دیگر از این علائم ممکن است درد در سینه، شانه، یا ناحیه‌ی پشت باشد. سرطان ریه‌ای که به استخوان‌ها رسیده باشد ممکن است سبب ایجاد درد در نقاطی از استخوان تحت تاثیر شود. اگر به مغز رسیده باشد ممکن است باعث ایجاد تعدادی علائم عصبی و سردرد شود. بنابراین به صدای بدن‌تان گوش دهید و اگر درد باقی ماند و از بین نرفت، به پزشک تان مراجعه کنید.

۴. خس خس کردن

در حالی‌که یک صدای سوت مانند هنگام نفس کشیدن ممکن است به خاطر آسم یا حساسیت باشد، ممکن است به سرطان ریه هم مرتبط باشد. اگر این خس خس دوام بیاورد، به پزشک‌تان مراجعه کنید تا علتش را بیابد.

مقاله مرتبط: علائم انواع سرطان

۵. تغییرات صدا

صدایتان زمخت‌تر و عمیق‌تر می‌شود یا متوجه تغییرات قابل توجه دیگری در صدایتان می‌شوید. در حالی که زمختی ممکن است به خاطر یک سرماخوردگی ساده باشد، در صورت باقی ماندن به پزشک‌تان مراجعه کنید.

۶. عفونت‌های ریوی دائم

عفونت‌هایی نظیر برونشیت و ذات‌الریه که از بین نمی‌روند یا دوباره برمی‌گردند.

۷. کاهش وزن سریع، بی‌اشتهایی، خستگی و ضعف

این‌ها علائم غیراختصاصی هستند که ممکن است در سایر انواع سرطان یا بیماری‌های دیگر ببینید، اما اگر این تغییرات بدون توجیه و پایدار باشند، بهتر است برای یافتن علت به پزشک‌تان مراجعه کنید.

چگونه خطر ایجاد سرطان ریه را کاهش دهیم

  • دخانیات را ترک کنید اگر هنوز این کار را نکرده‌اید. اگر دود دخانیات را استنشاق می‌کنید، برخوردتان را با دود تنباکو حذف کنید.
  • خانه‌تان را برای رادون تست کنید ـ اگر مشکوک به وجود گاز رادون در خانه‌تان هستید، یک جعبه‌ی تست رادون خانگی بخرید که بتواند سطوح بالای رادون را در خانه‌تان شناسایی کند.
  • در محل کار از مواد سرطان‌زا دوری کنید ـ احتیاط کنید که در محل کار در مقابل مواد سمی از خودتان مراقبت کنید.
  • سایر تغییرات سبک زندگی ـ شواهد قدرتمندی وجود دارد که نشان می‌دهد ورزش منظم می‌تواند خطر ابتلا به سرطان ریه و سایر انواع سرطان را کاهش دهد. هم‌چنین رژیمی سرشار از فیبر را همراه با میوه‌ها و سبزیجات فراوان رعایت کنید. هم چنین شواهدی وجود دارد که برخی ز این سبزیجات می‌توانند خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهند.
  • غربالگری اولیه ـ رادیوگرافی قفسه سینه در تشخیص سرطان ریه در مراحل اولیه موثر نیست. با این وجود سی‌تی اسکن‌های دوز پایین می‌تواند مرگ‌ومیر ناشی از سرطان ریه را تا ۲۰٪ کاهش دهد

عوامل خطرآفرین سرطان ریه

استعمال دخانیات

بین سرطان سینه و سیگار کشیدن ارتباطی بسیار قوی وجود دارد، و حدود ۹۰٪ موارد سرطان سینه نتیجه‌ی استفاده از تنباکو هستند. هرچه سیگار بیش‌تری بکشید و هرچه مدت زمان بیش تری سیگاری باشید، خطر سرطان ریه افزایش می‌یابد. تصور می‌شود در میان سیگاری‌هایی که در روز یک یا دو پاکت سیگار می‌کشند، یکی از هر هفت نفر بر اثر ابتلا به سرطان ریه بمیرد.

استنشاق دود دخانیات

لازم نیست خودتان سیگاری باشید که سلامت‌تان به خطر بیفتد. دود تنباکو حاوی مواد شیمیایی بسیاری است که سرطان‌زا تشخیص داده شده‌اند. هرچه بیش‌تر در معرض سیگارهای دود شده توسط دیگران قرار بگیرید، خطر آن افزایش می‌یابد.

آلودگی هوا

تصور می‌شود تماس طولانی‌مدت با هوای به شدت آلوده می‌تواند خطر ایجاد سرطان ریه را مانند استنشاق دود دخانیات افزایش دهد.

الیاف آزبست و دیگر مواد شیمیایی

استفاده از آزبست در بسیاری از کشورها محدود یا ممنوع شده است، اما در گذشته به شکل گسترده‌ای استفاده می‌شد. این مورد شامل قرار گرفتن در معرض مواد و ترکیبات شیمیایی خاصی نیز می‌شود که در مشاغل و صنایع بسیاری استفاده می‌شوند مانند آرسنیک، برلیوم، کادمیوم، زغال سنگ، سیلیکا، و نیکل.

گاز رادون

یک گاز طبیعی رادیواکتیو محصول اورانیوم است. نامرئی و بدون بو است و می‌تواند همراه با خاک وارد خانه شود.

وراثت

استعداد ژنتیک فردی ممکن است در ابتلا به سرطان ریه نقش داشته باشد. هم‌چنین افرادی که عضوی از خانواده‌شان مبتلا به سرطان ریه است، خطر ابتلایشان به این بیماری افزایش می‌یابد.

بیماری‌های ریوی

بیماری‌های ریوی خاصی با خطر بیش‌تر ابتلا به سرطان ریه در ارتباط هستند، مانند بیماری انسداد ریوی مزمن و زخم ریه.

سن بالای ۶۵ سال

تقریبا ۷۰٪ افرادی که مبتلا به سرطان ریه تشخصی داده می‌شوند بالای ۶۵ سال سن دارند، در حالی‌که کمتر از ۳٪ سرطان‌های ریه در افراد زیر ۴۵ سال رخ می‌دهد.

The post نشانه ها و علائم اصلی سرطان ریه appeared first on آلامتو.

آلامتو

ارسال شده در فال,گوناگون | برچسب‌شده , , , , , | پاسخ دهید:

هک دوربین‌های امنیتی سامسونگ فوق‌العاده آسان است

بعد از حملات تکذیب سرویس East Coast در سال گذشته، بالاخره شاهد این هستیم که کاربران تولیدکنندگان ابزارهای متصل به اینترنت را مجبور کرده‌اند که فکری به حال امنیت محصولات کنند. بعد از انتشار اخبار در چین، پژوهشگران امنیتی هم اکنون متوجه شده‌اند که دوربین‌های هوشمند سامسونگ هم در برابر حملات آسیب‌پذیرند.

گویا آی تی – این آسیب‌پذیری‌ها به هکرها اجازه می‌دهند کنترل کامل دوربین‌ها را به دست بگیرند؛ به این معنی که خرابکاران سایبری قادر به مشاهده‌ی راحت فیدهای ویدئوهای خصوصی کاربران خواهند بود. البته این اولین بار نیست که پژوهشگران موفق به کشف آسیب‌پذیرهای مختلف در رابط کاربری تحت وب دوربین‌های هوشمند سامسونگ شده‌اند. این گروه قبلا نشان داده‌اند که چگونه می‌توان با نفوذ به رابط کاربری تحت وب دوربین‌ها، اقدام به تغییر رمزعبور حساب کاربری مدیر سیستم کرد.
سامسونگ در پاسخ به این اتفاقات گام‌هایی برای حذف دسترسی به رابط کاربری تحت وب دوربین‌ها انجام داد. هر چند این کار موجب شد دسترسی کاربران به رابط تحت وب به طور کامل حذف شود و آنها مجبور شدند برای مدیریت ابزارهایشان با استفاده از یک تلفن‌همراه هوشمند به وب‌سایت SmartCloud سامسونگ متصل شوند. البته طبیعتا کسانی که با مدیریت تحت وب دوربین‌های هوشمند راحت‌تر بودند از این تغییر رویه استقبال نکردند.

وجود آسیب‌پذیری حساس، اجازه کنترل دوربین‌های SmartCam را به هکرها می‌دهد.
تیم پژوهشگران امنیتی در مورد اتفاقی که برای دوربین‌های سامسونگ افتاده این طور می‌نویسید:
”ما تصمیم گرفتیم یک بار دیگر ابزار را بازبینی کنیم تا امکان دسترسی مجدد کاربران به دوربین‌ها را بررسی کرده و در عین حال امنیت فیرمویر جدید ابزارها را نیز آزمایش کنیم.“
اگر چه سامسونگ کلیه داده‌ها‌ی رابط کاربری تحت وب را (در پاسخ به تشخیص آسیب پذیرهای قبلی) حذف کرده است، اما کاری به کار فایل‌هایی که امکان به‌روزرسانی فیرمویر دوربین از طریق سرویس مانیتورنیگ وب‌کم به نام iWatch را فراهم می‌کنند، نداشته است. جزئیات این باگ نرم‌افزاری به شرح زیر است:
”این اسکریپت‌ها دارای یک باگ تزریق فرمان بودند که از طریق آن امکان اجرای فرمان دسترسی راه‌دور به مدیر سیستم برای کاربری که فاقد مجوز لازم بود، فراهم می‌شد. آسیب‌پذیری فایل Install.php سرویس iWatch از طریق انتخاب یک نام خاص برای فایل که درون یک فرمان tar که به قسمت php system ارسال می‌شود، انجام می‌شود. از آن جایی که وب‌سرور تحت حساب مدیر اجرا می‌شود، نام فایل از سوی کاربر انتخاب می‌شود، و ورودی بدون پاک‌سازی استفاده می‌شود، ما برای اجرای فرمان‌ها از راه دور و با استفاده از حساب مدیر قادر به تزریق فرمان‌های دلخواه بودیم.“

سامسونگ اعلام کرده که این آسیب‌پذیری iWatch تنها روی دوربین‌های مدل SNH-1011 تاثیر منفی داشته و این مشکل در به‌روزرسانی بعدی مرتفع خواهد شد. تیم تحقیقاتی جزئیات فنی بیشتری از این مساله را در این آدرس منتشر کرده و ضمنا راهکارهای برای حل این آسیب‌پذیری هم ارائه کرده است. با استفاده از دستورالعمل‌های آنها می‌توانید به پنل مدیریت تحت وب دوربین‌های سری SmartCam سامسونگ دسترسی پیدا کنید. اما بهتر است منتظر عرضه به‌روزرسانی رسمی سامسونگ باشید.

مجله اینترنتی گویا آی‌تی

ارسال شده در فال,گوناگون | برچسب‌شده , , , , , , | پاسخ دهید:

ساخت نیروگاه های هسته ای مینیاتوری قابل حمل با کامیون

یک شرکت آمریکایی اخیرا برنامه ای برای ساخت یک نیروگاه هسته ای مدولار مینیاتوری ارائه کرده است؛ نیروگاهی بسیار کوچک که می تواند توسط یک کامیون حمل شود. ظهور این نیروگاهها ، آنچه تا کنون در مورد نیروی هسته ای در آینده تصور می کردیم را متحول خواهند کرد.

گویا آی تی – شرکت NuScale که متصدی پروژه ساخت این نیروگاههای جدید است، می گوید هر دستگاه مدولار کاملا خودکفا بوده و قادر به تولید ۵۰ مگاوات برق است که برای تامین انرژی هزاران خانه کافیست.
نیروگاههای جدید این شرکت، ۲۹٫۷ متر ارتفاع دارندد، پس در واقع آنقدر ها هم مینیاتوری نیستند؛ مگر آنکه ابعاد آنها را نسبت به نیروگاه‌های هسته‌ای واقعی بسنجیم. آنها هنوز آزمایش هم نشده‌اند، پس بهتر از هیجاناتمان را برای وقتی نگه‌داریم که عملکرد آنها را ببینیم.
ایده اصلی ساخت آنها آن است که چند نیروگاه مادولار در کنار هم قرار بگیرند. چون هر یک از آنها خودکفاست، شدت حوادث احتمالی آینده در آنها کمتر می شود و احتمالا نسبت به نیروگاههای امروزی امن تر خواهند بود.

به گفته‌ی جان هوپکینز، مدیرعامل شرکت NuScale : “طی چند دهه‌ی آینده، تقاضای جهانی برای برق و آب پاک بطور چشمگیری بالا میرود.”
” فن‌آوری‌ ما می تواند با انرژی پاک و قابل اعتماد این چالش را برطرف کرده، محیط زیست و کیفیت زندگی نوع بشر را بهبود بخشد.”
راکتورهای هسته‌ای از طریق فرآیند شکافت هسته‌ای کار می‌کنند که شامل تقسیم اتم‌ها – معمولا اورانیوم – به قطعات کوچکتر می شود.
این امر، گرما تولید می‌کند و گرمای تولید شده برای تولید بخار و انرژی لازم برای تولید الکتریسیته توسط توربین بکار می‌رود. تقریبا ۲۰ درصد برق آمریکا در حال حاضر توسط ۹۹ نیروگاه هسته ای این کشور تولید می‌شود.
اما این‌ها ساختمان‌های غول پیکر با دودکش های بتنی عظیمشان زباله های هسته ای زیادی تولید می کنند. البته، اگر به دلیل وقوع یک حادثه هسته راکتور به شدت داغ شود، شاهد بروز بحران خواهیم بود.

این راکتورهای بزرگ مقیاس از رده خارج شده اند. مجوز فعالیت برای بسیاری از آنها در آمریکا، که از سوی کمیسیون مقررات هسته ای (NRC) صادر شده، به زودی لغو خواهد شد. انتظار می رود همه آنها (۹۹ مورد) در خلال سالهای ۲۰۲۹ تا ۲۰۵۰ بازنشسته شوند.
به همین دلیل نیروگاههای مدولار NuScale می توانند جایگزین خوبی برای آنها باشند. آنها از فرآیند شکافت مشابهی برای تولید برق استفاده می کنند، اما بسیار کوچکتر از نمونه های قبلی خواهند بود، راه اندازی آنها آسانتر است و به طور بالقوه ایمن تر هستند.
راکتورهای مدولار که با نام “راکتورهای مدولار کوچک (SMR)” شناخته می شوند، به جای آنکه در محل نیروگاه ساخته شوند، در کارخانه ها ساخته می شوند.
سپس، بعد از ساخت، به مقصد منتقل می شوند و به شبکه برق متصل می گردند.
از آنجایی که هر یک از این نیروگاهها از نوع مدولار هستند، هر شهری می تواند چند نیروگاه را کنار هم قرار دهد تا در صورت نیاز برق بیشتری تولید شود. این کار، شبیه قرار دادن باتری ها در کنار هم، برای تامین برق مورد نیاز یک دستگاه است.
البته فکر نمی کنم اثر کنار هم قرار دادن چند نیروگاه درست مثل کنار هم قراردادن باتری ها باشد. برای تولید مقدار قابل توجهی برق، باید زمین کافی برای کنار هم قرار دادن این نیروگاههای مدولار موجود باشد.
نیروگاه هسته ای مینیاتوری
به گزارش ژئوف برومفیل در NPR، “واژه مینیاتور در جهان انرژی هسته ای، به ابعاد بسیار بزرگی اشاره می کند. ماژول ها به حدی کوچک هستند که در یک کامیون جای گیرند، اما تقریبا ۹ طبقه (۲۹٫۷ متر) ارتفاع دارند. علاوه بر آن، ممکن است نیاز باشد چند ماژول کنار هم قرار بگیرند تا یک باتری غول پیکر بسازند. البته، انجام این کار باید توسط مهندسان هسته ای حرفه ای صورت گیرد”.

پس این راکتورهای جدید تا تفاوتی با قبلی ها دارند؟ تیم تحقیقاتی دخیل در این پروژه می گوید SMR ها از نیروگاههای هسته ای سنتی ایمن تر خواهند بود.
آنها یک سیستم کاملا خودکفا دارند که در آن، راکتور در آب غوطه ور است. بر خلاف نیروگاههای فعلی، در این نیروگاهها برای رساندن آب به راکتور و سرد کردن آن، دیگر به پمپ ها متکی نیستیم. ممکن است پمپ ها به خوبی عمل نکنند و فاجعه رخ دهد.
در عوض، SMR از انتقال گرمای طبیعی برای حفظ جریان آب سرد و گرم در داخل مخزن استفاده می کند.
سونامی ویرانگری که در سال ۲۰۱۱ در ژاپن رخ داد، باعث شد پمپی که نیروگاه برق هسته ای فوکوشیما را سرد نگه می داشت، بشکند و باعث بروز فاجعه ای شد که این کشور تا به امروز با پیامدهای آن دست به گریبان است.
در سیستم جدید، نیازی به پمپ آب نیست و بلایای طبیعی مانند آنچه ژاپن را ویران کرد، یا هر نوع دیگری از مشکلات بزرگی که برای نیروگاهها پیش می آید، دیگر این پیامدهای شدید را به همراه نخواهند داشت.

راکتورهای این سیستم جدید، از اورانیوم کمتری نسبت به راکتورهای فعلی استفاده می کنند و این باعث می شود ایمنی آنها باز هم بیشتر شود.
در شکل زیر جزئیات بیشتری از عملکرد راکتورهای جدید را می بینید:
شرکت سازنده این راکتور در همکاری با وزارت انرژی ایالات متحده (DOE) قصد دارد این راکتور جدید را به نمایش بگذارد. این شرکت اعلام کرده قصد دارد یک نیروگاه ۱۲ ماژولی در آیداهو بسازد. در آن نیروگاه با شرکت های برق همکاری می کند تا SMR ها را مورد آزمایش قرار دهد.
این تیم تحقیقاتی می گوید کل پروژه، از جمله تولید ۱۲ راکتور و کنار هم قرار دادن آن، تقریبا ۳ میلیارد دلار هزینه خواهد داشت.
همه این مواردی که ذکر کردیم اتفاقات خوبی به نظر می رسند، اما به یاد داشته باشید که این سیستم ها هنوز توسط محققان مستقل آزمایش نشده اند، و برخی از دانشمندان هم در مورد ایمنی آنها نگران هستند.

اد لیمان، از اتحادیه دانشمندان ایالات متحده به NPR گفت، “NuScale باعث شده نیاز به همه الزامات فعلی NRC برای ساخت راکتورهای بزرگ، کاهش یابد. آن هم بر اساس این ادعا که راکتورهای جدید ایمن تر هستند”.
اما شایان ذکر است که هیچ یک از این نیروگاهها تا زمان بازرسی NRC و تایید آنها، به مرحله بهره برداری نمی رسند. فرآیندی که به گفته NuScale حداقل ۳ سال طول می کشد.
اگر همه چیز خوب پیش برود، می توانیم امیدوار باشیم که استفاده از SMRها تا سال ۲۰۲۶ آغاز شود. یعنی درست زمانی که مجوز NRC برای فعالیت نیروگاههای فعلی، انقضا می شود.
هنوز نمی دانیم که آیا نیروگاههای برق مدولار در تولید انرژی پاک در آینده نقش خواهند داشت یا خیر. اما این نیروگاهها نمونه جدید و جالبی از فناوری های قدیمی هستند. باید منتظر بمانیم و ببینیم نتایج آزمایش ها چه می شود.

مجله اینترنتی گویا آی‌تی

ارسال شده در فال,گوناگون | برچسب‌شده , , , , , , , , , | پاسخ دهید:

گوشی میان‌رده موتورولا موتو M در کشورهای بیشتری عرضه شد

گوشی موتو M توسط شرکت موتورولا در ماه نوامبر سال گذشته معرفی شد و به عنوان یک محصول میان‌رده، سخت‌افزار مناسبی دارد. با این‌حال، عرضه این گوشی در ابتدا محدود بوده اما بنابر جزئیات تازه به‌دست‌آمده، گوشی موتورولا موتو M در کشورهای بیشتری ارائه شده است. برای جزئیات بیشتر، همراه گویا آی‌تی باشید.

با اینکه گوشی موتو M موتورولا با سیستم‌عامل اندروید نوقا ۷٫۰ به صورت پیش‌فرض ارائه نمی‌شود، مدل رده‌بالای آن به چهار گیگابایت حافظه رم و ۶۴ گیگابایت مجهز شده است. تراشه هشت هسته‌ای نسبتاً مناسب هلیو پی ۱۵ مدیاتک (MT6755) به آن قدرت می‌دهد و می‌توانید با استفاده از یک کارت حافظه میکرو اس‌دی، حافظه داخلی را تا ۲۵۶ گیگابایت افزایش دهید. تراشه هلیو پی ۱۵ مدیاتک با چیپ Mali-T860MP2 همراه شده است و این چیپ، پردازش محتوای گرافیکی را برعهده گرفته است.

برای ثبت تصاویر با استفاده از دوربین اصلی، یک شاتر ۱۶ مگاپیکسلی در نظر گرفته شده است که به فوکوس خودکار تشخیص فاز (Phase Detection AF) مجهز بوده و از تثبیت‌کننده نوری تصویر استفاده می‌کند. علاوه‌براین، دوربین اصلی می‌تواند با رزولوشن ۴K فیلم‌برداری نماید و تصویربرداری در محیط‌های کم‌نور به کمک فلاش LED دوگانه آن امکان‌پذیر است. هم‌چنین، یک شاتر ۸ مگاپیکسلی در جلوی گوشی قرار دارد که امکان تصویربرداری و فیلم‌برداری سلفی را برای کاربران مهیا می‌سازد.

درگاه یواس‌بی Type-C و یک باتری ۳۰۵۰ میلی‌آمپری

موتو M

انرژی گوشی میان‌رده موتو M توسط یک باتری ۳۰۵۰ میلی‌آمپر بر ساعت تامین می‌شود که که از فناوری “توربو شارژ” برای افزایش سرعت شارژ باتری پشتیبانی خواهد کرد. البته باتری غیرقابل دسترسی بوده و امکان تعویض آن توسط کاربران فراهم نشده است. گوشی موتو M در سه رنگ طلایی، خاکستری و نقره‌ای به بازار عرضه شده است.

گوشی میان‌رده جدید موتورولا با سیستم‌عامل اندروید مارشمالو ۶٫۰٫۱ همراه شده است اما به‌زودی، می‌توانید آن‌را به اندروید نوقا ۷٫۰ به‌روزرسانی نمایید. برای گوشی موتو M برخلاف بسیاری از محصولات هم‌قیمت آن، درگاه یواس‌بی Type-C در نظر گرفته شده است که سرعت انتقال تبادل اطلاعات را با استفاده از یک کابل سازگار افزایش می‌دهد.

حسگر اثرانگشت در پشت گوشی جای گرفته است و گوشی موتو M با یک نمایشگر ۵٫۵ اینچی فول اچ‌دی با رزولوشن ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ پیکسلی و بدنه تمام فلزی فلزی به یک محصول بسیار مناسب در بازه قیمتی کم‌تر از ۳۰۰ دلار تبدیل خواهد شد. بدنه گوشی در برابر نفوذ قطرات آب مقاومت می‌کند اما این موضوع، بدین معنی نخواهد بود که گوشی در عمق معینی از آب سالم بماند.

گوشی موتو M در ماه گذشته در برخی از کشورهای اروپایی عرضه شد و اکنون در برخی از کشورها از جمله چین، هند، اندونزی، مالزی، پاکستان، لهستان، روسیه، صربستان، اسلواکی، تایلند و اوکراین به فروش می‌رسد. قیمت پایه گوشی موتو M 279 یورو (معادل با ۲۹۰ دلار) است و می‌توانید این گوشی را در دو مدل با ۳ گیگابایت رم و ۳۲ گیگابایت حافظه‌داخلی یا ۴ چهار گیگابایت رم و ۶۴ گیگابایت حافظه داخلی خریداری نمایید.

منبع: Softpedia

مجله اینترنتی گویا آی‌تی

ارسال شده در فال,گوناگون | برچسب‌شده , , , , , , , , | پاسخ دهید:

از شهرهای متحرک آینده چه می دانید؟

به تازگی چگونگی ایجاد تحول در زندگی شهری و برون شهری توسط وسایل نقلیه بدون راننده در یک ایده مفهومی جالب به تصویر کشیده شده است.

گویا آی تی – از قبل به ما گفته شده است که خودروهای بدون راننده به داشتن شهرهایی بهتر منجر می شود، یعنی این که این خودروها می توانند به آپارتمان شما متصل شوند تا فضای بیشتری فرآهم کنند و یا در مسیر به سمت محل کار به عنوان یک دفتر کار استفاده شوند. با وجود شرکت هایی مانند Uber که به شدت بر روی این فناوری سرمایه گذاری کرده است، به راحتی می توان این وسایل نقلیه را در آینده به عنوان یک منبع شهری عمومی تصور کرد، همانند دسترسی ساده به تاکسی. اما در صورتی این وسایل نقلیه قادر خواهند بود در زندگی شهری تغییر اساسی ایجاد کنند که هرگز به یافتن محل پارک نیاز نداشته باشند.

شرکت طراحی NewDealDesign در شهر سان فرانسیسکو که با پروژه هایی مانند Fitbit و طرح هایی مانند Scrip معروف است، دارای دیدگاه متفاوتی نسبت به آینده است. به یک مفهوم می توان این شرکت را Autonomics ( صنعت وسایل نقلیه خودران) نامید زیرا این شرکت بر روی این موضوع تمرکز کرده است که وسایل نقلیه الکتریکی خودکار چگونه می توانند زندگی های برون شهری و حتی شهری را تغییر دهند. این شرکت نمایی را به تصویر می کشد که در آن پیک های روباتی کوچک به کنار خودوری در حرکت شما می آیند تا غذای شما را تحویل دهند، همچنین وسایل نقلیه اتوبوس مانندی که شما می توانید در جاده ها به آن متصل شده و در آن جشن گرفته و یا خرید کنید و نیز ده ها و صدها وسایل نقلیه ای که می توانند به شهرهای متحرک متصل شوند.

گادی آمیت، موسس شرکت NewDealDesign می گوید، ” ما در اینجا گزینه های احتمالی زیادی را در نظر گرفته ایم که در حال حاضر مورد بررسی قرار نگرفته اند.” او به پژوهش انجام شده توسط سایتTrulia اشاره می کند که حاکی از افزایش رشد زندگی برون شهری است و نشانگر این حقیقت است که رشد بی رویه شهری به معنای رانندگی روزانه زیاد مردم در شهرهای بزرگی مثل هیوستن است. ” به تاثیر شهری و برون شهری این خودروها پرداخته نشده است. و یکی از نکات کلیدی که ما سعی داریم در اینجا تاکید کنیم این است که با وسایل نقلیه خودکار شما بیشتر حرکت می کنید زیرا رانندگی بیشتر راحت تر است. شما می توانید در سراسرکشور رانندگی کنید در حالی که از بهترین خدمات بهره مند می شوید.”

بنابراین به جای تحویل گرفتن بسته در درب منزل، آن را در داخل اتومبیل خود دریافت می کنید. شرکت NewDealDesign می گوید، وقتی شما به سمت محل تمرین فوتبال فرزند خود در حرکت هستید، یک روبات به نام ” Leechbot ” می تواند به خودروی شما متصل شده، سفارش مک دونالد شما را تحویل داده و به سرعت دور شود، این کار می تواند باعث صرفه جویی چند دقیقه ای صرف شده در طی خریدهای داخل خودرویی شود. یک ZoomRoom – که اساساً یک اتوبوس خودران است – می تواند هرکاری انجام دهد، از پارک کردن جلوی خانه شما برای ست کردن لباس ، متصل شدن به خودروی در حرکت شما برای رفع خستگی، یا برقراری کمپ با چندین ZoomRoom دیگر و ایجاد روستای های ویژه.

آیا تصور آن واقعاً سخت است؟ یک شبکه اجتماعی مانند توئیتر، که شیوه های تبلیغاتی فوری برای کشاندن کاربران به سمت خودورهای فروشنده غذا یا دستفروشان را امکان پذیر کرده است را با کامیون های باری بزرگ که توسط خودورهای خودران دنبال می شوند ترکیب کنید، به سادگی ترکیب جدیدترین هشتگ پرطرفدار. وسایل نقلیه خواروبار می توانند محصولات تازه و دسرها را ارائه کنند و واگن های پزشکی می توانند خدمات بسیار ویژه را به مناطق شهری وارد کنند و در شهرهای کوچک بچرخند به گونه ای که هیچ بیمارستان متمرکزی نمی تواند این کار را انجام دهد.

به عبارت دیگر، شرکت NewDealDesign وسایل نقلیه خودکار را صرفاً به عنوان یک وسیله نقلیه تصور نمی کند بلکه آن را به عنوان شبکه ای از افراد و مشاغل می بیند که در سراسر ۴ میلیون مایل از جاده های ایالات متحده گسترده شده اند. آمیت تاکید می کند که این کار موجب ” بازسازی کامل بازار املاک ” می شود به طوری که هیچ قطعه زمینی نمی تواند خاص تر از قطعه کناری آن باشد.

آمیت می گوید، ” اگر بخواهم تخیلی تر صحبت کنم، احتمال دیگر این است که ما در طول بزرگراه ها جوامع متحرک کم سرعت را خواهیم داشت، زیرا ممکن است تعدادی از این ZoomRoom ها یک باند را انتخاب کرده و به آرامی حرکت کنند و یک جشن یا مراسم آرام و کند اتفاق بیفتد. ” بسته به نوع نگاه شما آن می تواند هر چیزی باشد، از یک بازارچه متحرک گرفته تا یک فستیوال Coachella با سرعت ۶۵ مایل در ساعت.

به نظر می رسد تنها هزینه آن انرژی باشد. صنعت وسایل نقلیه خودکار فقط زمانی معنای واقعی پیدا می کند که نیروی این ماشین های الکتریکی توسط انرژی رایگان خورشیدی تامین شود. در غیر این صورت می توان گفت که شرکت NewDealDesign در حال بازسازی فیلم Mad Max است.
اگرچه ممکن است این شهر متحرک ساختار شکن و جدید به نظر برسد، اما صنعت خودران ها در واقع منعکس کننده یک ایده ۵۰ ساله توسط معمار بریتانیایی ران هِرون است. در سال ۱۹۶۴، او ایده ساخت یک شهر متحرک (Walking City) را ارائه داد که اساساً شبیه کشتی های کروز امروزی بود، به طوری که دارای پاهای متحرک بوده و با خودکفایی کامل در زمینه های مختلف از حومه شهر عبور می کرد.

رید ایوانز، طراح ارشد حوزه خودران ها و مدیر طراحی استراتژیک شرکت NewDealDesign می گوید، ” من با طرح هِرون آشنا هستم، اما منبع اصلی الهام گرفتن من از زمانی است که در آن مسافرت قرار بود شکوهمند و تقریباً جادویی باشد، که از خودروهای ریلی مجهز به اتاق هایی برای خوردن، نوشیدن، خوابیدن و سرگرمی گرفته تا جت کنکورد با تمام جزئیات مدرن خود در تمام سطوح را شامل می شود. هدف صنعت خودران ها تصویر کشیدن جهانی بود که در آن فقط مبداء و مقصد مهم نباشد بلکه همه چیز در طول مسیر اتفاق بیفتد.”
در واقع، تصور ما این نیست که در آینده منهتن به یکباره چرخ در بیاورد و به سمت غروب خورشید حرکت کند. اما آیا بروکلین سال ۲۱۰۰ نمی تواند یک جامعه هنری باشد که تورهایی برای شگفتی های طبیعی آمریکای شمالی برگزار کند؟ مطمئناً سفر خوبی خواهد بود.

مجله اینترنتی گویا آی‌تی

ارسال شده در فال,گوناگون | برچسب‌شده , , , , , , | پاسخ دهید:

۵ سوال مهم از متخصص پوست

dermatologist

dermatologist

به گزارش آلامتو و به نقل از فیتامین؛ آیا تا به حال توسط متاخصص پوست ویزیت شده اید ؟ پزشکان سفارش میکنند حداقل سالی یک بار توسط متخصص پوست ویزیت شوید ( حتی بیشتر اگر چیزی مشکوک روی پوست خود دیدید ) پس بهتر این است با چند سوال کلیدی خود را برای این ویزیت آماده کنید تا این ملاقات به دردتان بخورد، مخصوصا اگر شرایط پوستتان به گونه ایست که نیاز به مراقبت دارد.

علت برآمدگی جوش که از بین نمی رود چیست؟

ویزیت متخصص پوست به خاطر هر ضایعه، جوش یا برآمدگی او را بسیار خسته می کند، اما اگر این موارد بیش از یک ماه روی پوستتان جا خشک کرده بودند باید حتما معاینه شوند. جای گزش حشرات و جوش معمولا در کمتر از یک ماه از بین می رود، در حالیکه حالات جدی تر چنین نیستند. مشکل پوستی که از بین نرود و به مرور بدتر هم بشود به عنوان یک بیماری پوستی در نظر گرفته می شود و نیازمند درمان است. برخی مشکلات پوستی مانند اگزما، پسوریازیس و هیدرادنیت ساپوراتیوا علاج پذیر نیستند، با این حال درمان های دارویی و تغییر سبک زندگی می تواند به کاهششان کمک کند.

برنامه ی زیبایی که استفاده می کنم روی پوستم جواب می دهد؟

اگر از محصولات زیبایی پوست مانند انواع سرم و کرم استفاده می کنید، متخصص پوست باید نگاهی دقیق به تاثیر آنها روی پوست شما بیاندازد. از پیری پوست تا روزاسه، خشکی پوست تا آکنه، متخصص پوست می تواند کمکتان کند تا محصولاتی انتخاب کنید که بهتر روی پوستتان جواب می دهند. شاید بعضی محصولاتی که استفاده می کنید را منع کند و به جایش مواردی دیگر را توصیه کند. پوست ها با یکدیگر متفاوتند و نمی توان برای همه پوست ها از یک راه حل استفاده کرد. محصولات اضافی که در کنار مرطوب کننده و شستشو دهنده استفاده می کنید شاید تاثیراتی برای پوستتان داشته باشد که اصلا خوشتان نیاید. یک روش مراقبت از پوست ساده می تواند روی پوستتان معجزه کند در حالی که یک روش پیچیده اما اشتباه می تواند همه چیز را خراب کند. پس توصیه می شود: محصولات زیبایی که استفاده می کنید را نزد متخصص پوست ببرید تا در جریان باشد چه محصولاتی را استفاده میکنید.

هیچکدام از خال های من مشکوک نیستند؟

خال ها هم می توانند چیزی ساده باشند و هم بسیار خطرناک، به همین دلیل مهم است که توسط متخصص پوست به صورت کلی بررسی شوند، تا ببینید آیا هیچکدام از خال ها مشکل دارند یا خیر. همه باید به اندازه کافی درباره ملانوم بدانند. از نشانه های نگران کننده این است که خال نامتقارن باشد، لبه های نا هماهنگ داشته باشد، رنگ های مختلف داشته باشد، قطر بزرگی داشته باشد، تکامل داشته باشد و در طول زمان تغییر کند. به عنوان یک قانون کلی، اگر خالتان کوچک و یک شکل باشد و تغییر نکند، پس جای نگرانی ندارد. اما اگرخال هایی با نشانه های گفته شده در بدن خود پیدا کردید حتما درباره آنها به متخصص خود بگویید.

چه جاهایی از پوست نشانه های آسیب نور خورشید می بینید؟

با اینکه خودتان برخی از این نقاط را که قبلا دچار آسیب دیدگی شده اند می شناسید، اما یک متخصص پوست می تواند جاهایی را تشخیص دهد که خودتان فکرش را نمی کنید و یا نمیتوانید به آسانی متوجهشان شوید. پوست سر، گوش ها، پاها، و پشت گردن، تمام نقاطی هستند که از آسیب نور خورشید در امان نیستند، بعلاوه نشانه های سرطان پوست گاهی خود را در جاهایی نشان می دهد که از نور خورشید به دور هستند مانند باسن و کشاله ران، متخصص پوست این نقاط بدن را نیز چک می کند.

کدام درمان می تواند برای پوست من مناسب باشد؟

متخصصان پوست زیاد با این موارد مواجه هستند، یکی از بیماران می آید و از درمان جدیدی که دوست یا مادرش ( یا هر شخص دیگر ) انجام داده یا شنیده می گوید و می خواهد خود نیز شروع کند. اما پوست هر شخص با شخص دیگر متفاوت است، یک درمان ممکن است برای مادر، خواهر، برادر و یا دوستتان خوب باشد اما شاید درمان دیگری برای پوست شما مناسب باشد. پس به جای اینکه روی درمان های مختلف تمرکز کنید، درست به متخصص تغذیه اوضاع پوست خود را شرح دهید و افکار خود را با او در میان بگذارید تا بتواند بهترین روش درمانی را به شما معرفی کند.

The post 5 سوال مهم از متخصص پوست appeared first on آلامتو.

آلامتو

ارسال شده در فال,گوناگون | برچسب‌شده , , , , | پاسخ دهید:

۵ سوال مهم از متخصص پوست

dermatologist

dermatologist

به گزارش آلامتو و به نقل از فیتامین؛ آیا تا به حال توسط متاخصص پوست ویزیت شده اید ؟ پزشکان سفارش میکنند حداقل سالی یک بار توسط متخصص پوست ویزیت شوید ( حتی بیشتر اگر چیزی مشکوک روی پوست خود دیدید ) پس بهتر این است با چند سوال کلیدی خود را برای این ویزیت آماده کنید تا این ملاقات به دردتان بخورد، مخصوصا اگر شرایط پوستتان به گونه ایست که نیاز به مراقبت دارد.

علت برآمدگی جوش که از بین نمی رود چیست؟

ویزیت متخصص پوست به خاطر هر ضایعه، جوش یا برآمدگی او را بسیار خسته می کند، اما اگر این موارد بیش از یک ماه روی پوستتان جا خشک کرده بودند باید حتما معاینه شوند. جای گزش حشرات و جوش معمولا در کمتر از یک ماه از بین می رود، در حالیکه حالات جدی تر چنین نیستند. مشکل پوستی که از بین نرود و به مرور بدتر هم بشود به عنوان یک بیماری پوستی در نظر گرفته می شود و نیازمند درمان است. برخی مشکلات پوستی مانند اگزما، پسوریازیس و هیدرادنیت ساپوراتیوا علاج پذیر نیستند، با این حال درمان های دارویی و تغییر سبک زندگی می تواند به کاهششان کمک کند.

برنامه ی زیبایی که استفاده می کنم روی پوستم جواب می دهد؟

اگر از محصولات زیبایی پوست مانند انواع سرم و کرم استفاده می کنید، متخصص پوست باید نگاهی دقیق به تاثیر آنها روی پوست شما بیاندازد. از پیری پوست تا روزاسه، خشکی پوست تا آکنه، متخصص پوست می تواند کمکتان کند تا محصولاتی انتخاب کنید که بهتر روی پوستتان جواب می دهند. شاید بعضی محصولاتی که استفاده می کنید را منع کند و به جایش مواردی دیگر را توصیه کند. پوست ها با یکدیگر متفاوتند و نمی توان برای همه پوست ها از یک راه حل استفاده کرد. محصولات اضافی که در کنار مرطوب کننده و شستشو دهنده استفاده می کنید شاید تاثیراتی برای پوستتان داشته باشد که اصلا خوشتان نیاید. یک روش مراقبت از پوست ساده می تواند روی پوستتان معجزه کند در حالی که یک روش پیچیده اما اشتباه می تواند همه چیز را خراب کند. پس توصیه می شود: محصولات زیبایی که استفاده می کنید را نزد متخصص پوست ببرید تا در جریان باشد چه محصولاتی را استفاده میکنید.

هیچکدام از خال های من مشکوک نیستند؟

خال ها هم می توانند چیزی ساده باشند و هم بسیار خطرناک، به همین دلیل مهم است که توسط متخصص پوست به صورت کلی بررسی شوند، تا ببینید آیا هیچکدام از خال ها مشکل دارند یا خیر. همه باید به اندازه کافی درباره ملانوم بدانند. از نشانه های نگران کننده این است که خال نامتقارن باشد، لبه های نا هماهنگ داشته باشد، رنگ های مختلف داشته باشد، قطر بزرگی داشته باشد، تکامل داشته باشد و در طول زمان تغییر کند. به عنوان یک قانون کلی، اگر خالتان کوچک و یک شکل باشد و تغییر نکند، پس جای نگرانی ندارد. اما اگرخال هایی با نشانه های گفته شده در بدن خود پیدا کردید حتما درباره آنها به متخصص خود بگویید.

چه جاهایی از پوست نشانه های آسیب نور خورشید می بینید؟

با اینکه خودتان برخی از این نقاط را که قبلا دچار آسیب دیدگی شده اند می شناسید، اما یک متخصص پوست می تواند جاهایی را تشخیص دهد که خودتان فکرش را نمی کنید و یا نمیتوانید به آسانی متوجهشان شوید. پوست سر، گوش ها، پاها، و پشت گردن، تمام نقاطی هستند که از آسیب نور خورشید در امان نیستند، بعلاوه نشانه های سرطان پوست گاهی خود را در جاهایی نشان می دهد که از نور خورشید به دور هستند مانند باسن و کشاله ران، متخصص پوست این نقاط بدن را نیز چک می کند.

کدام درمان می تواند برای پوست من مناسب باشد؟

متخصصان پوست زیاد با این موارد مواجه هستند، یکی از بیماران می آید و از درمان جدیدی که دوست یا مادرش ( یا هر شخص دیگر ) انجام داده یا شنیده می گوید و می خواهد خود نیز شروع کند. اما پوست هر شخص با شخص دیگر متفاوت است، یک درمان ممکن است برای مادر، خواهر، برادر و یا دوستتان خوب باشد اما شاید درمان دیگری برای پوست شما مناسب باشد. پس به جای اینکه روی درمان های مختلف تمرکز کنید، درست به متخصص تغذیه اوضاع پوست خود را شرح دهید و افکار خود را با او در میان بگذارید تا بتواند بهترین روش درمانی را به شما معرفی کند.

The post 5 سوال مهم از متخصص پوست appeared first on آلامتو.

آلامتو

ارسال شده در فال,گوناگون | برچسب‌شده , , , , | پاسخ دهید:

معرفی تبلت Samsung Galaxy View

تا کنون شمار زیادی از تبلت های اپل را در سایت ها و حتی فروشگاه ها دیده ایم اما کمتر به نام  Samsung Galaxy View برخورد کرده ایم. رتبه بندی این تبلت از گرید ۱۰، روی ۶ ثابت شده است اما، با بررسی این تبلت امروز متوجه شدم که علاقمندان به تبلت های نسبتا متوسط می توانند روی  Samsung Galaxy View هم حساب کنند.

Galaxy View

امروز گویا آی تی قصد دارد به بررسی این تبلت بپردازد بنابراین با ما همراه باشید.

Samsung Galaxy View تبلتی است با نمایشگر تقریبا بزرگ که اندازه آن به زحمت به ۱۹ اینچ می رسد. برای یک تبلت ۱۸٫۴ اینچی، رزولوشن ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ پیکسل چندان که باید جالب نیست اما این به این معنی نیست که از تصاویر و نمایش بی کیفیتی برخودار باشد. باید این گزینه را عملا تجربه کنید تا به کیفیت آن پی ببرید اما در زمانی که تبلت Samsung Galaxy View رونمایی شد، ( یعنی سال ۲۰۱۵ ) عموما دستگاه ها با این میزان رزولوشن و وضوح ارائه می شدند اما سامسونگ تمایلی به بروز رسانی ویوی خود نداشت.

Galaxy View

اندازه حافظه رم این تبلت به میزان ۲ گیگابایت گزارش شده است. وجود یک باتری ۵۷۰۰ میلی امپری برای تبلت Samsung Galaxy View حاکی از این است که مدت زمان معقولی سیستم به شما سرویس دهی خواهد کرد. حافظه داخلی این تبلت ۶۴ گیگابایت در نظر گرفته شده اما می توانید با میکرو اس دی، این حافظه را ارتقا دهید.

Galaxy View

افرادی که به دنبال یک تبلت برای گرفتن عکس های جذاب، و برقراری تماس تصویری با کیفیت هستند قطعا این تبلت جوابگوی آن ها نیست چرا که  تبلت Galaxy View تنها از یک دوربین جلوی ۲٫۱ مگاپیکسلی برخوردار است. اینکه برای تبلت Samsung Galaxy View از دوربین عقب استفاده نشده جای تامل دارد!

Galaxy View

اگر در حال حاضر تبلت Samsung Galaxy View را خریداری کنید، آن را در حال اجرای اندروید ۵٫۱ خواهید دید. هر چند این تبلت از جمله تبلت های رومیزی و بزرگ است اما وزن  ۲۶۵۰ گرمی آن که نشان می دهد ۲٫۵ کیلو گرم است خیلی زیاد است! چرا که متوسط وزن تبلت های با این سایز، در حال حاضر به زحمت به نیم کیلو گرم می رسند. هنگام خرید این تبلت، تنها برای رنگ های سفید و مشکی برنامه ریزی کنید.

Galaxy View

میزان تراکم پیکسلی این تبلت ۱۲۰ پیکسل بر اینچ است که واقعا مقدار کمی است و این بدین معنی است که رنگ ها از دقت کافی برخوردار نیستند. در عین حال، توصیه ما به شما این است که این موضوع را از نزدیک چک کنید.

نمایشگر این تبلت تنها از سنسور نوری برخوردار است و از ضد خش بودن اسکرین و حتی برخوردرای از سنسورهایی نظیر، مجاورتی نیز بی بهره است.

Galaxy View

چیپست پردازنده این تبلت، از نوع Exynos 7 انتخاب شده از پروسسور ۴ هسته ای پشتیبانی می کند. میزان فرکانس پردازشی این پردازنده ۱٫۶ گیگاهرتز است. عملیات پردازش گرافیکی تبلت Samsung Galaxy View نیز بر عهده ARM Mali-T720 MP2 است. میزان فضای قابل ارتقا برای حافظه داخلی این تبلت فقط ۱۲۸ گیگابایت است.

Galaxy View

باتری تبلت Samsung Galaxy View، از نوع قابل تعویض است و شاید یکی از علت های وزن بالای آن هم همین موضوع باشد. از طرفی، شما می توانید با این تبلت ۸ ساعت متوالی مکالمه کنید و خیالتان راحت باشد که شارژ کافی دارید. حتی برای تماشای فیلم هم به همین میزان، این باتری به شما فرصت تماشا بدون قطعی باتری می دهد.

Galaxy View

اما برای شنیدن موسیقی تقریبا ۳۰۰ ساعت وقت دارید تا با یک بار فول شارژ کردن تبلت، آن را تخلیه کنید.

از جمله ویژگی های خوب این تبلت که دیگر این روزها به آن خیلی کم پرداخته می شود، این است که از پخش کننده استریو برخوردار است. به این نتیجه می رسیم که تبلت Galaxy View برای اهالی موسیقی می تواند گزینه مناسبی باشد چرا که پخش ۳۰۰ ساعتی موسیقی به صورت استریو، می تواند روزها تبلت Galaxy View را بدون نیاز به شارژ مجدد در خدمت کاربرانش بگمارد.

Galaxy View

تبلت Galaxy View با عنوان Samsung SM-T670 نیز شناخته می شود اما برای اینکه هزینه کمتری بابت آن پرداخت کنید می توانید از نوع ۳۲ گیگابایتی آن نیز خریداری کنید. این مدل، به جای حافظه داخلی ۶۴ گیگابایت، از یک حافظه داخلی ۳۲ گیگابایتی برخوردار است. قیمت مدل ۳۲ گیگابایتی حدودا ۵۹۹ دلار گزارش شده است که البته با این میزان قیمت، در فروشگاه های ایرانی می توانید از بهترین برند ها و جدیدترین مدل ها، یک تبلت ارزشمند تر خریداری کنید.

Galaxy View

تبلت Galaxy View بیشتر به عنوان یک تبلت رو میزی به شمار می آید چرا که اندازه و وزن آن چیزی فراتر از این است که بخواهید دائما آن را در دست بگیرید و خود را اذیت کنید. می توان گفت که این تبلت از جمله تبلت های میان رده است که نباید از ان انتظار کاربرد های خیلی بالایی داشت.

Galaxy View

دیدگاه خود را با ما در رابطه با این تبلت در میان بگذارید و این مطلب را روی شبکه های اجتماعی نشر دهید.

مجله اینترنتی گویا آی‌تی

ارسال شده در فال,گوناگون | برچسب‌شده , , , , | پاسخ دهید:

بررسی افزایش سن ازدواج در بعد روانشناسی

love

love

افزایش سن ازدواج چه تاثیری در موفقیت ازدواج خواهد داشت؟ آیا میتوان در هر سنی یک ازدواج موفق داشت؟

به گزارش آلامتو و به نقل از سپیده دانایی؛ به‌طور کلی، ازدواج به‌دنبال پاسخ‌دادن به یک سری نیازهای روان‌شناختی انجام می‌گیرد. یعنی ازدواج، سازوکار فرهنگ‌پذیرفته و متمدن آن‌های است برای زمینه‌سازی ارضای نیازهایی که نیاز جنسی فقط یکی از آن‌هاست. درواقع نیازهایی دیگر مانند نیاز به تعلق، امنیت، احساس ارزشمندبودن، مسئولیت‌پذیری، احساس استمرار دربارهٔ دستاوردها ازجمله فرزندان، استمرار نسل و نیاز به پیش‌بینی‌پذیر بودن مسائل مهم ازجمله روابط انسانی معنادار، همگی از نیازهایی هستند که در یک ازدواج سالم می‌توان به آن پاسخ داد.

منظور از نیاز به استمرار که منعکس‌کنندهٔ نیاز پایه‌ای‌تر پیش‌بینی‌پذیری مسائل است، آن است که افراد ترجیح می‌دهند اگر رابطهٔ عاطفی معناداری با کسی دارند، به آن استمرار ببخشند. پیمان ازدواج نیز از طریق زمینه‌سازی تعهد متقابل این استمرار را پیش‌بینی میکند. از آنجا که فرد از طریق ازدواج خود را درون قاعده و چهارچوبی حس می‌کند، با فرض اینکه طرف مقابل با او خواهد ماند، می‌تواند با امنیت خاطر روی این رابطه سرمایه گذاری کند.

مقاله مرتبط: بهترین سن ازدواج برای دختر و پسر

آنچه برشمردیم، به‌طور کلی، مجموعه‌ای از عوامل روان‌شناختی ازدواج بود.

در سال‌های اخیر بنا به گزارش‌ها و آمارهای منتشرشده از سوی مسئولین، شاهد بالارفتن سن ازدواج بوده‌ایم.

به‌طور طبیعی، وقتی سن ازدواج بالا می‌رود، ارضای نیازهای یادشده که اصیل و انسانی هم هستند، به تعویق می‌افتد و همین موضوع تبعات متعددی در پی خواهد داشت. یکی از آن‌ها این است که افراد برای پاسخ به نیازهای خود به‌دنبال روش‌های جایگزین می‌گردند؛ مثلا وارد روابط موقت، ارتباطات گذرای عاطفی یا جنسی می‌شوند و یا وقتشان را به دوست‌بازی می‌گذرانند. یا اینکه اصلاً به انکار نیازها می‌رسند؛ به‌طوری‌که اساسا خود را به‌عنوان یک فرد دارای نیاز نمی‌بینند که این موضوع هم متعاقباً تبعاتی خواهد داشت.

در یک جمع‌بندی اجمالی، تبعات افزایش سن ازدواج را می‌توان اینگونه عنوان کرد:

زمینه‌سازی ترویج روابط بی‌چهارچوب عاطفی یا جنسی که محصول آن می‌تواند پایین‌ترآمدن سن نخستین رابطهٔ جنسی نیز باشد.

این موضوع در طول زمان با ریخته‌شدن قبح ماجرا، تبدیل به فرهنگ یا عرف می‌شود و ممکن است والدینی که خودشان سرخوردگی‌های احساسی داشته‌اند، برای جبران ناکامی‌های احساسی خود، در مقابل فرزندانشان سهل‌گیری کنند. یا اصلاً به‌دلیل مسائل اجتماعی‌اقتصادی وقت کافی برای نظارت به فرزندانشان را نداشته باشند، یا تحت‌تأثیر القای فرهنگی رسانه‌ها، تساهل‌گرا شده باشند؛ از طرف دیگر، بچه‌ها هم تحت‌تأثیر امیال غریزی و نیازهای عاطفیِ ناگهان‌فعال‌شده اما به‌خوبی‌درک‌نشده، با یکدیگر روابط صمیمانه برقرار می‌کنند، تاجایی که ممکن است تجربهٔ جنسی خارج از قواعد شرع را هم پیدا کنند.

اگر این اتفاق رخ دهد ممکن است فرزند، به‌خاطر احساس گناه ناشی از این تجربه زودتر از موعد جنسی، این عمل را ترک کند. گاهی هم احساس گناه باعث می‌شود او شروع به انکار ضوابط شرع و عرف کرده و حتی تحت یک فرایند جبرانی روانی، دست به فلسفه‌بافی بزند و با خود بگوید «حالا مگر چه شده و اصلاً چه اشکالی دارد؟» برخی هم از رابطه با طرف مقابل خارج شده و با هدف رعایت ضوابط شرع و اخلاق سعی در بازسازی سبک زندگی خود می‌کنند. اغلب این افراد برای چهارچوب‌دادن به این رابطه انگیزه پیدا می‌کنند و به‌سمت ازدواج سالم می‌روند.

اگر بخواهیم به تحلیل روان‌شناختی پایین‌تر آمدن سن رابطهٔ جنسی و افزایش سن ازدواج بپردازیم، لازم است به این موضوع اشاره کنم که امروزه باور غلطی رایج شده است که می‌گویند «ازدواج باید با عشق شروع شود.» صِرف این تصور از ازدواج، بیماری است. ازدواج باید به عشق منتهی شود، نه اینکه لزوما به‌دنبال آنچه برویم که در اکثر مواقع به‌جای عشق اشتباه گرفته می‌شود.

برای انتخاب همسر باید دنبال کسی رفت که ظرفیت ارتباط انسانی سالم را داشته باشد. در این صورت و به‌فرض وجود این توان و آگاهی و ظرفیت در هر دو طرف است که می‌توان بعد از مدتی زندگی مشترک توام با احترام، مسئولیت‌پذیری، محبت‌ورزی، تعهد و حمایت متقابل در بالا و پایین‌های زندگی مشترک، شاهد جوانه‌زدن بذر عشق در رابطه باشیم. اینکه افراد می‌گویند باید با عشق شروع کنیم، اغلب منتهی به اشتباه‌گرفتن احساس‌های شهوت و شیفتگی و نوعی فرافکنی متقابل با عشق خواهیم شد.

برای روشن‌شدن این موضوع از خودتان بپرسید: «نقطهٔ مقابل عشق چیست؟» اغلب مردم خیال می‌کنند تنفر نقطهٔ مقابل عشق است، درحالی‌که نقطهٔ مقابل تنفر، شیفتگی است نه عشق.

تنفر، اوج انزجار است با چشمِ بسته؛ طوری که هیچ‌کدام از خوبی‌های کسی را نبینیم و شیفتگی، اوج کشش است با چشمِ بسته؛ طوری‌که فردِ شیفته بدی‌های طرف و اشکالات رابطه را نمی‌بیند.

پس جایگاه عشق این میان چه می‌شود؟ عشق نقطهٔ مقابل ندارد. یا هست یا نیست. عشق، گُرگرفته نیست. تصاحب‌گرا نیست. تملک‌جو نیست. عشق نوسان ندارد، سیال است. هدف و شرط عشق، لزوما وصال نیست؛ اما همهٔ اینها در شیفتگی هست. در شیفتگی فرد به‌دنبال وصال است. اگر طرف مقابلش برود یا قهر کند و نباشد، او دیوانه می‌شود. آدمِ شیفته، تملک‌گرا و انحصارطلب است.

پس عشق که اغلب در ادبیات رایج ما جایگاهش به شیفتگی تنزل پیدا کرده و مبتذل شده است، این نیست و آنچه به‌عنوان عشق در جامعه می‌بینیم بیشتر شوقی است که مؤلفه‌های شهوت و برون‌فکنی متقابل نیازها و انگیزه را دارد.

نکتهٔ مهم دیگر آن است که افراد متأسفانه فکر می‌کنند آن ازدواجی درست و خوش‌عاقبت است که این شوق، از روز نخست در دل آن‌ها باشد. همین نگرش باعث می‌شود خیلی از ازدواج‌های سالم و بالقوه‌موفق اتفاق نیفتد؛ چون به‌اصطلاح آن حرارت و تپش قلب و هیجانی که انتظار می‌رود در دل دو طرف نیست.

جالب است بدانید بسیاری از ازدواج‌هایی که با این عشق آتشین شروع شده است، منجر به نارضایتی‌های جدی زناشویی و حتی طلاق می‌شود و همین امر جوانان را نسبت به ازدواج بدبین می‌کند؛ چراکه با خود می‌گویند حالا که قرار است این شعله فروکش کند اصلا بهتر است تا وقتی باهم هستیم، بدون دردسر به‌صورت غیر رسمی و بدون ثبت در سند و قباله باشد.

همهٔ این مسائل از موضوعات ریزی هستند که آمار طلاق را بالا می‌برند.

این وضعیت بلاتکلیفی، به اضافهٔ دسترسی بی‌قاعده به روابط شبه‌صمیمانه با جنس متفاوت، برخی افراد را تنوع‌طلب می‌کند و سبب می‌شود از فرصت‌های دسترسی به جنس متفاوت برای درگیرشدن در روابط شیفته‌واری استفاده کنند و آن‌را عشق می‌نامند؛ به‌این‌ترتیب، بسیاری از افراد از مسیر درستی که می‌تواند با رعایت اصول ارتباط انسانی و انتخابی شریک شایسته فرصت برقراری یک رابطهٔ احساسی باثبات را فراهم کند دور شده و بازیچهٔ روابط بالقوه ناپایدار و وهم‌آمیز می‌شوند.

بنابراین در یک فرصت ده‌ساله، از بیست تا سی‌سالگی که طی آن افراد نه ظرفیت عاطفی جاافتاده و نه بی‌تفاوتی و بی‌نیازی سنین پایین‌تر را دارند، وضعیتی ایجاد می‌شود که از ایجاد رابطهٔ صمیمانه و پایدارِ متعهدِ چارچوب‌دار، مانند ازدواج، طفره می‌روند.

البته ناگفته پیداست، موضوعاتی که برشمردیم تنها عاملِ به تأخیر افتادن ازدواج نیست و صد البته نمی‌توان منکر مسائل اقتصادی و اجتماعی شد؛ اما من به‌عنوان یک روان‌شناس، در این یادداشت، فقط به تحلیل برخی عوامل روان‌شناختی این موضوع پرداختم.

درضمن، یادآور می‌شوم از عوامل دیگری که به افزایش نسبی سن ازدواج دامن می‌زند، نداشتن مهارت‌های زندگی و علاوه بر آن داشتن انتظارات اقتصادی و اجتماعی غیر واقع‌بینانه از ازدواج نیز هستند.

The post بررسی افزایش سن ازدواج در بعد روانشناسی appeared first on آلامتو.

آلامتو

ارسال شده در فال,گوناگون | برچسب‌شده , , , , , , | پاسخ دهید:

بررسی افزایش سن ازدواج در بعد روانشناسی

love

love

افزایش سن ازدواج چه تاثیری در موفقیت ازدواج خواهد داشت؟ آیا میتوان در هر سنی یک ازدواج موفق داشت؟

به گزارش آلامتو و به نقل از سپیده دانایی؛ به‌طور کلی، ازدواج به‌دنبال پاسخ‌دادن به یک سری نیازهای روان‌شناختی انجام می‌گیرد. یعنی ازدواج، سازوکار فرهنگ‌پذیرفته و متمدن آن‌های است برای زمینه‌سازی ارضای نیازهایی که نیاز جنسی فقط یکی از آن‌هاست. درواقع نیازهایی دیگر مانند نیاز به تعلق، امنیت، احساس ارزشمندبودن، مسئولیت‌پذیری، احساس استمرار دربارهٔ دستاوردها ازجمله فرزندان، استمرار نسل و نیاز به پیش‌بینی‌پذیر بودن مسائل مهم ازجمله روابط انسانی معنادار، همگی از نیازهایی هستند که در یک ازدواج سالم می‌توان به آن پاسخ داد.

منظور از نیاز به استمرار که منعکس‌کنندهٔ نیاز پایه‌ای‌تر پیش‌بینی‌پذیری مسائل است، آن است که افراد ترجیح می‌دهند اگر رابطهٔ عاطفی معناداری با کسی دارند، به آن استمرار ببخشند. پیمان ازدواج نیز از طریق زمینه‌سازی تعهد متقابل این استمرار را پیش‌بینی میکند. از آنجا که فرد از طریق ازدواج خود را درون قاعده و چهارچوبی حس می‌کند، با فرض اینکه طرف مقابل با او خواهد ماند، می‌تواند با امنیت خاطر روی این رابطه سرمایه گذاری کند.

مقاله مرتبط: بهترین سن ازدواج برای دختر و پسر

آنچه برشمردیم، به‌طور کلی، مجموعه‌ای از عوامل روان‌شناختی ازدواج بود.

در سال‌های اخیر بنا به گزارش‌ها و آمارهای منتشرشده از سوی مسئولین، شاهد بالارفتن سن ازدواج بوده‌ایم.

به‌طور طبیعی، وقتی سن ازدواج بالا می‌رود، ارضای نیازهای یادشده که اصیل و انسانی هم هستند، به تعویق می‌افتد و همین موضوع تبعات متعددی در پی خواهد داشت. یکی از آن‌ها این است که افراد برای پاسخ به نیازهای خود به‌دنبال روش‌های جایگزین می‌گردند؛ مثلا وارد روابط موقت، ارتباطات گذرای عاطفی یا جنسی می‌شوند و یا وقتشان را به دوست‌بازی می‌گذرانند. یا اینکه اصلاً به انکار نیازها می‌رسند؛ به‌طوری‌که اساسا خود را به‌عنوان یک فرد دارای نیاز نمی‌بینند که این موضوع هم متعاقباً تبعاتی خواهد داشت.

در یک جمع‌بندی اجمالی، تبعات افزایش سن ازدواج را می‌توان اینگونه عنوان کرد:

زمینه‌سازی ترویج روابط بی‌چهارچوب عاطفی یا جنسی که محصول آن می‌تواند پایین‌ترآمدن سن نخستین رابطهٔ جنسی نیز باشد.

این موضوع در طول زمان با ریخته‌شدن قبح ماجرا، تبدیل به فرهنگ یا عرف می‌شود و ممکن است والدینی که خودشان سرخوردگی‌های احساسی داشته‌اند، برای جبران ناکامی‌های احساسی خود، در مقابل فرزندانشان سهل‌گیری کنند. یا اصلاً به‌دلیل مسائل اجتماعی‌اقتصادی وقت کافی برای نظارت به فرزندانشان را نداشته باشند، یا تحت‌تأثیر القای فرهنگی رسانه‌ها، تساهل‌گرا شده باشند؛ از طرف دیگر، بچه‌ها هم تحت‌تأثیر امیال غریزی و نیازهای عاطفیِ ناگهان‌فعال‌شده اما به‌خوبی‌درک‌نشده، با یکدیگر روابط صمیمانه برقرار می‌کنند، تاجایی که ممکن است تجربهٔ جنسی خارج از قواعد شرع را هم پیدا کنند.

اگر این اتفاق رخ دهد ممکن است فرزند، به‌خاطر احساس گناه ناشی از این تجربه زودتر از موعد جنسی، این عمل را ترک کند. گاهی هم احساس گناه باعث می‌شود او شروع به انکار ضوابط شرع و عرف کرده و حتی تحت یک فرایند جبرانی روانی، دست به فلسفه‌بافی بزند و با خود بگوید «حالا مگر چه شده و اصلاً چه اشکالی دارد؟» برخی هم از رابطه با طرف مقابل خارج شده و با هدف رعایت ضوابط شرع و اخلاق سعی در بازسازی سبک زندگی خود می‌کنند. اغلب این افراد برای چهارچوب‌دادن به این رابطه انگیزه پیدا می‌کنند و به‌سمت ازدواج سالم می‌روند.

اگر بخواهیم به تحلیل روان‌شناختی پایین‌تر آمدن سن رابطهٔ جنسی و افزایش سن ازدواج بپردازیم، لازم است به این موضوع اشاره کنم که امروزه باور غلطی رایج شده است که می‌گویند «ازدواج باید با عشق شروع شود.» صِرف این تصور از ازدواج، بیماری است. ازدواج باید به عشق منتهی شود، نه اینکه لزوما به‌دنبال آنچه برویم که در اکثر مواقع به‌جای عشق اشتباه گرفته می‌شود.

برای انتخاب همسر باید دنبال کسی رفت که ظرفیت ارتباط انسانی سالم را داشته باشد. در این صورت و به‌فرض وجود این توان و آگاهی و ظرفیت در هر دو طرف است که می‌توان بعد از مدتی زندگی مشترک توام با احترام، مسئولیت‌پذیری، محبت‌ورزی، تعهد و حمایت متقابل در بالا و پایین‌های زندگی مشترک، شاهد جوانه‌زدن بذر عشق در رابطه باشیم. اینکه افراد می‌گویند باید با عشق شروع کنیم، اغلب منتهی به اشتباه‌گرفتن احساس‌های شهوت و شیفتگی و نوعی فرافکنی متقابل با عشق خواهیم شد.

برای روشن‌شدن این موضوع از خودتان بپرسید: «نقطهٔ مقابل عشق چیست؟» اغلب مردم خیال می‌کنند تنفر نقطهٔ مقابل عشق است، درحالی‌که نقطهٔ مقابل تنفر، شیفتگی است نه عشق.

تنفر، اوج انزجار است با چشمِ بسته؛ طوری که هیچ‌کدام از خوبی‌های کسی را نبینیم و شیفتگی، اوج کشش است با چشمِ بسته؛ طوری‌که فردِ شیفته بدی‌های طرف و اشکالات رابطه را نمی‌بیند.

پس جایگاه عشق این میان چه می‌شود؟ عشق نقطهٔ مقابل ندارد. یا هست یا نیست. عشق، گُرگرفته نیست. تصاحب‌گرا نیست. تملک‌جو نیست. عشق نوسان ندارد، سیال است. هدف و شرط عشق، لزوما وصال نیست؛ اما همهٔ اینها در شیفتگی هست. در شیفتگی فرد به‌دنبال وصال است. اگر طرف مقابلش برود یا قهر کند و نباشد، او دیوانه می‌شود. آدمِ شیفته، تملک‌گرا و انحصارطلب است.

پس عشق که اغلب در ادبیات رایج ما جایگاهش به شیفتگی تنزل پیدا کرده و مبتذل شده است، این نیست و آنچه به‌عنوان عشق در جامعه می‌بینیم بیشتر شوقی است که مؤلفه‌های شهوت و برون‌فکنی متقابل نیازها و انگیزه را دارد.

نکتهٔ مهم دیگر آن است که افراد متأسفانه فکر می‌کنند آن ازدواجی درست و خوش‌عاقبت است که این شوق، از روز نخست در دل آن‌ها باشد. همین نگرش باعث می‌شود خیلی از ازدواج‌های سالم و بالقوه‌موفق اتفاق نیفتد؛ چون به‌اصطلاح آن حرارت و تپش قلب و هیجانی که انتظار می‌رود در دل دو طرف نیست.

جالب است بدانید بسیاری از ازدواج‌هایی که با این عشق آتشین شروع شده است، منجر به نارضایتی‌های جدی زناشویی و حتی طلاق می‌شود و همین امر جوانان را نسبت به ازدواج بدبین می‌کند؛ چراکه با خود می‌گویند حالا که قرار است این شعله فروکش کند اصلا بهتر است تا وقتی باهم هستیم، بدون دردسر به‌صورت غیر رسمی و بدون ثبت در سند و قباله باشد.

همهٔ این مسائل از موضوعات ریزی هستند که آمار طلاق را بالا می‌برند.

این وضعیت بلاتکلیفی، به اضافهٔ دسترسی بی‌قاعده به روابط شبه‌صمیمانه با جنس متفاوت، برخی افراد را تنوع‌طلب می‌کند و سبب می‌شود از فرصت‌های دسترسی به جنس متفاوت برای درگیرشدن در روابط شیفته‌واری استفاده کنند و آن‌را عشق می‌نامند؛ به‌این‌ترتیب، بسیاری از افراد از مسیر درستی که می‌تواند با رعایت اصول ارتباط انسانی و انتخابی شریک شایسته فرصت برقراری یک رابطهٔ احساسی باثبات را فراهم کند دور شده و بازیچهٔ روابط بالقوه ناپایدار و وهم‌آمیز می‌شوند.

بنابراین در یک فرصت ده‌ساله، از بیست تا سی‌سالگی که طی آن افراد نه ظرفیت عاطفی جاافتاده و نه بی‌تفاوتی و بی‌نیازی سنین پایین‌تر را دارند، وضعیتی ایجاد می‌شود که از ایجاد رابطهٔ صمیمانه و پایدارِ متعهدِ چارچوب‌دار، مانند ازدواج، طفره می‌روند.

البته ناگفته پیداست، موضوعاتی که برشمردیم تنها عاملِ به تأخیر افتادن ازدواج نیست و صد البته نمی‌توان منکر مسائل اقتصادی و اجتماعی شد؛ اما من به‌عنوان یک روان‌شناس، در این یادداشت، فقط به تحلیل برخی عوامل روان‌شناختی این موضوع پرداختم.

درضمن، یادآور می‌شوم از عوامل دیگری که به افزایش نسبی سن ازدواج دامن می‌زند، نداشتن مهارت‌های زندگی و علاوه بر آن داشتن انتظارات اقتصادی و اجتماعی غیر واقع‌بینانه از ازدواج نیز هستند.

The post بررسی افزایش سن ازدواج در بعد روانشناسی appeared first on آلامتو.

آلامتو

ارسال شده در فال,گوناگون | برچسب‌شده , , , , , , | پاسخ دهید: