کنار آمدن با طلاق در دوران عقد

divorce during the Engagementطلاق در دوران عقد

طلاق گرفتن زوجها در دوران عقد مسئله ای است که ممکن است از نظر روحی هردو طرف را دچار مشکلات زیادی کند در این مقاله با ما همراه شوید تا راه کنار آمدن با اینگونه طلاق را بررسی کنیم.

به گزارش آلامتو و به نقل از سپیده دانایی؛ در این سال­ها با افزایش شوک‌­آور آمار طلاق روبه‌رو شدیم. درغالب اوقات، طلاق­های دوران عقد، به این دلیل روی می دهند که انتخاب افراد اشتباه بوده است؛ آن­قدر اشتباه که لازم شده همسران در مدت کوتاهی از هم جدا شوند. مشکلاتی مانند مسکن، شاغل نشدن مرد، توانایی نداشتن خانواده در تهیه­ جهیزیه و بسیاری مسائل دیگر، از اصلی­ترین دلایل طلاق در این دوران است. اما چگونه می شود از این مساله پیش­گیری کرد و اگر پیش آمد چگونه با طلاق در دوران عقد کنار بیاییم و چه کار کنیم که کمتر ضربه بخوریم؟!

«اگه دقیقا از حال این روزام بخوام بگم، بیشتر بین حس تنفر و عشق درگیرم. یه روز مهدی رو می‌­بخشم، چون حس دوست داشتن و دل­تنگی میاد سراغم. یه روزم که یاد خاطرات تلخ می­افتم ازش متنفر می­شم و بدم میاد .ولی چیزی که بیشتر از همه داره تو این روزا اذیتم می­کنه، کمبود اعتماد به نفسه. اون روزا که مهدی سر هر چیزی ازم ایراد گرفت و تحقیرم کرد، باعث شده الان تصمیم‌­گیری برام خیلی سخت بشه.

به روی خودم نمی­یارم ولی خودم و تو هر چیزی از یک آدم معمولی هم کمتر می­بینم. وقتی می­خوام یه چیز بخرم به خودم می­گم اگه الان مهدی این­جا بود به خاطر این خریدم مسخره­‌ام می­کرد. یا وقتی می­خوام جایی حرف بزنم، حس می­کنم خیلی چرت و پرت حرف می­زنم فقط بقیه از روی ناچاری دارن حرفم رو گوش می­دن. حس می­کنم کلا برخوردم، حرفام، قیافم یه مشکلی داره که تا حالا کسی روش نشده چیزی بهم بگه. تازه بعضی روزا دچار عذاب وجدان شدید می­شم، از این­که چرا یه سری رازهای زندگی شخصی خودم رو برا دیگران گفتم. همش این حس رو دارم که من توی زندگیم، همیشه دچار شکست خواهم شد .با خودم روزا فکر می‌کنم که من چقد خلقیاتم بد بوده که یه پسر بیشتر از یک ماه نتونسته منو تحمل کنه. یعنی من واقعا چه­‌قدر همه جوره بد و غیر قابل تحمل هستم که اون حتی نتونسته من رو دوستم داشته باشه.»

این یک روایت واقعی از ذهن دختری است که در دوران عقد جدا شده است. طلاق در دوران عقد آن قدر پیچیده است که می تواند این آسیب­های ذهنی را برای هر کسی به وجود بیاورد.

البته طلاق در دوران عقد، به دلیل نداشتن فرزند و مدت زمان کوتاه­تر زندگی دو طرف آسیب­‌های کمتری به دنبال دارد، اما تفاوت طلاق در دوران عقد، بیشتر در نوع فرآیند روانی است که این افراد طی می‌­کنند. نحوه­ مواجه شدن نزدیکان با این مسئله و اختلاف­های مالی هم پیچیده­‌تر از طلاق بعد از عروسی است.

چرا طلاق­ها در دوران عقد زیاد شده­‌اند؟

 • چند برابرشدن هزینه­‌های تشکیل زندگی

  وقتی خانواده­‌ها می­‌بینند حتی برای تدارک مراسم ازدواج با مشکلات مالی فراوانی روبه­‌رو هستند، ترجیح می‌‌دهند که از همان آغاز عطای زندگی مشترک را به لقایش ببخشند و خود را درگیر مسائل مالی بیشتر نکنند.

 • واقعیت­‌ها متفاوت با تصورات

  گاهی افراد همسری انتخاب می­‌کنند که بعد از عقد متوجه می‌­شوند مثل آرزوهایشان نیست. آن­ها به تفاوت رفتارهای همسرشان بعد از عقد و عیب­هایی که چه بسا از قبل نمی دانستند، پی می‌­برند .

 • عقدهای طولانی

  عقدهای طولانی هم از جمله دلایل دیگری هست که معمولا به دلیل بالا رفتن هزینه‌­های خرید جهزیه و تدارک مراسم ازدواج، اتفاق می‌­افتد. گاهی عقدهای طولانی به ازدواج ختم نمی­‌شود.

 • ازدواج­‌های عجله­‌ای

  والدین نباید به دلیل ایجاد نشدن روابط قبل از ازدواج، بدون شناخت کافی و در کمترین مدت زمان آشنایی، به جوانان اجازه دهند، تن به ازدواج دهند و حتی فرصت گفت­‌وگو و شناخت را در جلسات پیش از ازدواج را از فرزندان خود بگیرند. ازدواج‌­های عجله­‌ای بیشتر به طلاق ختم می‌­شوند.

آیا طلاق بگیرم؟

قبل از طلاق در دوران عقد باید به چه چیزهایی فکر کنیم و چه­‌کار کنیم؟

 • فکرهایتان را بنویسید

  تمام فکرهای خودتان را روی کاغذ بیاورید. تمام نارضایتی‌­ها، خواسته‌­ها، ناراحتی‌­ها و حرف­هایی را که نتوانسته‌­اید بزنید، بنویسید. نوشتن نوعی خارج شدن از محدوده­ شخصی است و فکر کردن به راه حل­های مختلف.

 • چرا دراین موقعیت قرار گرفته­‌اید؟
 • چه کارهایی وخامت اوضاع را بیشتر کرد؟
 • سهم هر کدام از شما دراختلافات چه­‌قدر است؟
 • دخالت اطرافیان چه­‌قدر نقش داشت؟
 • راهنمایی بگیرید

خیلی­‌ها هستند که در این دوران نیز مشکلاتی مشابه به شما داشته‌­اند و به مرور زمان مشکلاتشان حل شده است. از آن­ها بپرسید. تصمیم گیرنده­ نهایی شما هستید. لجبازی کاری از پیش نمی برد. گاهی لازم است به تصمیم اشتباهی که گرفته‌­ایم، اعتراف کنیم.

 • سرانجام تصمیم خود را ببینید

  اگر تصمیمتان طلاق بود، یادتان باشد تا مدت­ها حرف جدایی شما بین دیگران زده می­‌شود. به این مسائل فکر نکنید و به ساختن آینده‌­تان فکر کنید و وقت و انرژی خود را با این حرف­ها هدر ندهید. در مقابل سوال‌ها و جواب­های دیگران خیلی سربسته و محترمانه بگویید که این ازدواج سرانجامی نداشته است و تصمیم گرفته‌­اید به دلایلی که برای خودتان روشن است، جلوی ضرر را از همین جا بگیرید.

بعد از طلاق چه طور با آن کنار بیاییم؟

چه اتفاق­هایی بعد از طلاق در دوران عقد می‌­افتد؟ مهم­تر این که چگونه با این مسئله برخورد کنیم:

 • افسردگی بعد از ناکامی در عشق

  طبیعی است وقتی بعد از هزار امید و آرزو با کسی ازدواج کنید و در کوتاه‌ترین زمان ممکن ناکام شوید، این احساس بسیار طبیعی است و باعث می‌­شود که فرد به رابطه­ جدیدی فکر نکند. در این مورد رفتن پیش مشاور خوب برای ترمیم احساسات ناخوشایند و شروع دوباره توصیه می­‌شود.

 • دچار شدن به وسواس­‌های احتمالی

  معمولا یکی از طرفین احساس می­‌کند به دلیل بی­‌کفایتی و یا نقصی که خود از وجود آن خبر ندارد، همسرش او را طلاق داده است. در این مورد بهتر است تنها سهم خود را در مسئله نبینید و به همه­ ابعادی که منجر شده است تن به این تصمیم بدهید، فکر کنید.

 • احساس گناه شدید از بابت انتخاب اشتباه

  گاهی افراد به خاطر احساس گناه تصمیم می‌­گیرند که برای تسکین خود این موضوع را تا مدتی نامعلوم از دیگران پنهان کنند. یکی از روش­های اشتباه دور شدن از دیگران برای نشنیدن این حرف­هاست. دور شدن از همه می­‌تواند شما را از فوایدی که در زمان داشتن رابطه با بقیه می­‌توانید کسب کنید، محروم کند.

 • سرزنش دیگران

  سرزنش و قضاوت دیگران از اشتباه­های شایع در این دوران است و بیشتر به این دلیل است که دیگران فکر می­‌کنند این اتفاق بسیار زود افتاده است و دو طرف نخواسته اند تلاش کافی برای حفظ زندگی­‌شان بکنند. ورود به وادی توضیح دادن برای قوم و خویش، درباره­ تصمیم خود باعث احساس سرخوردگی، ناامیدی و شکست می­‌شود. این نگرش را در خود به وجود بیاورید که مسئول اصلاح و تصور برداشت­های دیگران نیستید.

 • در دسترس نبودن

  دور شدن از اطرافیان برای نشنیدن حرف­ها روش درستی نیست و باعث احساس تنهایی می­‌شود. در مقابل وسوسه­ قطع ارتباط با دیگران مقاومت کنید و سعی کنید با افرادی که کمتر اهل سرکوفت زدن هستند، رابطه برقرار کنید.

 • بدبینی

  انتخاب یک فرد اشتباه و پی بردن به این مسئله تا آن­جا که فرد را راضی به تصمیم مهمی چون طلاق می­‌کند، هزینه­ خیلی سنگین روانی را به هر کسی وارد می کند. اما این داستان پایان همه چیز زندگی شما نیست و شروع دوباره بعد از دوره‌­ای ناراحتی و فعالیت در زمینه‌­هایی از زندگی که قبلا برای شما خوشایند بوده، دریچه­ تازه­‌ای را به روی شما باز می­‌کند. شانس ازدواج مجدد زیاد است و سعی کنید به جنبه‌­های دیگر زندگی خود نیز فکر کنید و همه چیز را سیاه و وحشتناک نبینید.

آلامتو

ارسال شده در فال,گوناگون | برچسب‌شده , , , , , , | پاسخ دهید:

چگونه اعتماد بنفس پیدا کنم؟

Boost-Your-Self-Esteem

داشتن اعتماد به نفس یک انتخاب است که میتواند زندگی شما را دگرگون سازد، از همین امروز برای بدست آوردن آن تلاش کنید.

به گزارش آلامتو و به نقل از دکتر کرمانی؛ وقتی اعتماد به نفسمان بالا رود، بیشتر برای خود ارزش قائل می شویم و همچنین شادتر و با انگیزه تر خواهیم بود.

جالب است بدانید این تاثیر از نظر علمی نیز ثابت شده و اسکن های مغز، آن را نشان داده اند. وقتی اعتماد به نفس بالا باشد ارتجاعی تر هستیم و به واسطه رد شدن و شکست کمتر آسیب می بینیم، همچنین کمتر در معرض اضطراب قرار خواهیم گرفت.

با وجود این تاثیرات مثبت، کار کردن روی اعتماد به نفس اهمیت ویژه ای پیدا می کند. فرمول جادویی تقویت اعتماد بنفس چیست؟

۵ راه تاثیر گذار وجود دارد که می توانید با کمک آنها به افزایش قدرت اعتماد بنفس خود کمک کنید:

۱٫ از اظهارات مثبت، به درستی استفاده کنید.

همه از اظهارات مثبتی مانند ” می خواهم به موفقیت بزرگی دست پیدا کنم ” سود نمی برند. چنین جملاتی برای کسانی کاربرد دارد که اعتماد بنفسشان بالا است، نه کسی که هنوز سطح اعتماد بنفسش پایین است. دلیلش این است که تاثیر بسیار مثبت دقیقا مخالف آن چیزی است که واقعا درباره خودشان فکر می کنند. اظهاراتی واقع گرایانه تر مانند ” می خواهم برای موفق شدن سخت کار کنم ” برای آنهایی که هنوز اعتماد بنفس بالایی ندارند قابل باورتر است و می تواند اعتماد به نفسشان را تقویت کند.

۲٫ قابلیت های خود را شناسایی کنید و آنها را پرورش دهید.

قسمت بزرگی از اعتماد به نفس به خاطر انجام کارهایی حاصل می شود که در آنها خوب هستیم. ببینید در چه کاری خوب هستید و بیشتر آن را انجام دهید. اگر آشپزی تان خوب است، بیشتر برای دوستان و خانواده آشپزی کنید و اگر استقامتتان در پیاده روی بالا است می توانید در یکی از برنامه های پیاده روی شرکت کنید. با نشان دادن توانایی و کسب موفقیت در زمینه هایی که برایتان مهم است، حس ارزش دادن به خودتان رشد می کند. موقعیت ها و حرفه هایی پیدا کنید که بتوانید قابلیت و توانایی تان را به نمایش بگذارید.

۳٫ بیاموزید که تعریف دیگران را بپذیرید.

وقتی روی خودمان نظری منفی داریم تعریف دیگران را نیز نمی توانیم به راحتی قبول کنیم و جالب اینجاست زمانی چنین اتفاقی می افتد که بیش از هر زمان دیگری به تعریف دیگران نیازمندیم. بنابراین سعی کنید تعریف ها را حتی اگر برایتان عجیب هم باشد قبول کنید. بهترین راه برای تحمل تعریف دیگران، آماده کردن واکنش هایی مناسب است مانند گفتن ساده یک ” متشکرم ” و یا ” نظر لطف شما است “. بعد از انجام این کار، به مرور زمان می بینید که راحت تر می توانید تعریف دیگران را بپذیرید.

۴٫ از خودتان انتقاد نکنید.

اعتماد به نفس پایین معمولا منجر به افزایش انتقاد از خود می شود که در آینده منجر به آسیب دیدن بیشتر اعتماد به نفس می شود. این جایی است که دلسوزی برای خود، پا به میدان می گذارد. هر زمان شروع به افکار انتقادی درباره خودتان کردید صبر کنید و از خود بپرسید اگر یکی از دوستانتان هم بود چنین فکری درباره اش می کردید. ما نسبت به دیگران بیشتر از خود مهربانیم بنابراین سعی کنید خود را مانند دیگران ببینید، این کار به افزایش اعتماد به نفس شما کمک می کند.

۵٫ ارزش واقعی خود را تایید کنید.

از قابلیت هایی که دارید یک لیست درست کنید که بتواند روی اعتماد به نفستان تایر داشته باشد. برای مثال اگر در بدست آوردن یک شغل ناکام ماندید آنچه باعث می شود کارمندی عالی باشید را لیست کنید. سپس با نوشتن اینکه چرا این قابلیت مهم است و مورد استقبال دیگران قرار می گیرد، روی یکی از نقاط تمرکز کنید. این تمرین را به مدت یک هفته هر روز انجام دهید و خواهید دید که اعتماد به نفستان افزایش خواهد یافت.

با کار کردن روی اعتماد به نفس خود، آن را قوی کنید و از حالت شکنندگی خارج نمایید. داشتن اعتماد به نفس می تواند تاثیر شگفت انگیزی روی زندگی تان داشته باشد.

آلامتو

ارسال شده در فال,گوناگون | برچسب‌شده , , , , | پاسخ دهید:

مقایسه مشخصات فنی کیا اپتیما ۲۰۱۴ و هیوندای سوناتا ۲۰۱۴

کسانی که خواهان خرید یک سدان متوسط هستند، در اغلب موارد، کیا اپتیما ۲۰۱۴ و هیوندای سوناتا ۲۰۱۴ را در لیست خود می بینند. این دو خودرو، در عین آن که شباهت های بسیاری با یکدیگر دارند، اما از تفاوت هایی هم برخوردار هستند. در ادامه به شباهت ها و تفاوت های این دو خودرو می پردازیم.

گویا آی تی – کسانی که خواهان خرید یک سدان متوسط هستند، در اغلب موارد، کیا اپتیما ۲۰۱۴ و هیوندای سوناتا ۲۰۱۴ را در لیست خود می بینند. این دو خودرو، در عین آن که شباهت های بسیاری با یکدیگر دارند، اما از تفاوت هایی هم برخوردار هستند. در ادامه به شباهت ها و تفاوت های این دو خودرو می پردازیم.

تبلیغات

 • گیفت کارت
 • خرید فیفا پوینت
 • گویا آی تی


الف) طراحی ظاهری و داخلی:
پلتفرم این دو خودرو یکی است، اما اگرچه سوناتا ۲۰۱۴ از یک طراحی ساده و در عین حال لوکس بهره می برد، با این حال اپتیما از طراحی جذاب تر و اسپرت تری برخوردار است. در واقع اگر به دنبال یک سدان لوکس هستید، هیوندای سوناتا می تواند گزینه ی خوبی باشد، اما اپتیما ۲۰۱۴ باب میل کسانی است که به دنبال یک طراحی اسپرت هستند.
در داخل این دو خودرو نیز همین رویه ی اسپرتی و لوکسی رعایت شده است. یعنی داخل کابین کیا اپتیما اسپرت تر از هیوندای سوناتا است، و در عین حال هیوندای سوناتا طراحی داخلی لوکس تری دارد. فضای عقب هر دو خودرو به یک اندازه بوده و در کل می توان گفت دیگر ویژگی های مربوط به داخلِ این دو خودرو تفاوت آنچنانی با یکدیگر ندارند.

ب) امکانات:
از لحاظ امکانات نیز نمی توان آنچنان تفاوتی میان این دو خودرو نهاد. هر دوی این خودروها دارای امکانات زیر هستند:
• لوازم جانبی برقی
• ورود بدون نیاز به کلید
• صفحه نمایش ۸ اینچی
• بلوتوث
• سانروف پاناروما
• چراغ جلو زنون
• چرخ های ۱۷ اینچی آلیاژی
• گرم کن صندلی های جلو و عقب
تفاوتی که در میان امکانات این دو خودرو دیده می شود، سبستم اطلاعات سرگرمی آن هاست. کیا اپتیما دارای سیستم UVO و سوناتا دارای سیستم Blue Link است.

ج) مشخصات فنی:
کیا اپتیما۲۰۱۴ دارای پیشرانه ای ۴ سیلندر و ۲٫۴ لیتری بوده که توانایی تولید ۱۹۰ اسب بخار را درد. جالب اینجاست که هیوندای سوناتا نیز دقیقاً از چنین پیشرانه ای بهره می برد. هر دو خودرو نیز از گیرباکس ۶ سرعته اتوماتیک برخوردارند. پس می توان گفت میان موتورهای این دو خودرو تفاوتی دیده نمی شود.

د) حرف آخر
این دو خودرو تنها از لحاظ ظاهری با یکدیگر تفاوت دارند. از آن چه گفته شد می توان گفت این دو خودرو در داخل، چه از لحاظ امکانات و چه از لحاظ قدرت موتور، شباهت های بسیاری با یکدیگر دارند. نکته ی جالب اینجاست که هر دوی این خودروها فاقد قابلیت کروز کنترل تطبیقی هستند. در کل هیوندای سوناتا ۲۰۱۴ و کیا اپتیما ۲۰۱۴ تنها تفاوتی که با یکدیگر دارند در طراحی ظاهری آن هاست. پلتفرم، طراحی داخلی، قدرت و شتاب موتور و امکانات هر دو خودرو کاملاً با یکدیگر مشابه هستند.

تبلیغات

 • گویا آی تی
 • گویا آی تی
 • گویا آی تی

مجله اینترنتی گویا آی‌تی

ارسال شده در فال,گوناگون | برچسب‌شده , , , , , , , | پاسخ دهید:

چگونه از حالت Safe mode استفاده کنیم؟

حالت Safe mode از جمله ابزارهای مهم و ضروری در هر ویندوز است. زمان هایی که یک بدافزار به رایانه نفوذ کرده باشد و یا باگ های زیادی در آن مشاهده شود، حالت Safe mode تنها راه حل موجود است. با استفاده از حالت Safe mode، یا همان حالت ایمن، می توان رایانه را با حداقلِ درایوها و سرویس ها راه اندازی کرد. در این حالت هیچ نرم افزاری لود نمی شود و این گونه می توان بسیاری از بدافزارها را حذف کرد و عملکرد بهتری به سیستم بخشید. در ادامه، بیشتر شما را با این حالت آشنا خواهیم کرد.

گویا آی تی – حالت Safe mode از جمله ابزارهای مهم و ضروری در هر ویندوز است. زمان هایی که یک بدافزار به رایانه نفوذ کرده باشد و یا باگ های زیادی در آن مشاهده شود، حالت Safe mode تنها راه حل موجود است. با استفاده از حالت Safe mode، یا همان حالت ایمن، می توان رایانه را با حداقلِ درایوها و سرویس ها راه اندازی کرد. در این حالت هیچ نرم افزاری لود نمی شود و این گونه می توان بسیاری از بدافزارها را حذف کرد و عملکرد بهتری به سیستم بخشید. در ادامه، بیشتر شما را با این حالت آشنا خواهیم کرد.

کاربرد Safe mode:
ویندوز، در حالت معمولی، هنگام آغاز شدن، برنامه های نصب شده را اجرا کرده و سپس به راه اندازی تمامی سرویس های پیکربندی شده می پردازد و دست آخر مشغول بارگیری گرداننده های سخت افزار می شود. اما به هنگام استفاده از حالت Safe mode، ویندوز با کاهش دادن وضوح صفحه نمایش باعث کاهش دادن بسیاری از پشتیبانی های سخت افزاری می شود و فقط سرویس هایی را راه اندازی می کند که مورد نیاز باشند. گاه می توان ویندوز را در همین حالت راه اندازی کرد تا در صورت هر گونه مشکل، بتوان مشکل مورد نظر را حل کرد. اگر رایانه دچار بدافزار و یا گرداننده های سخت افزاری ناپایدار شده باشد، حالت ایمنی در این زمان یک حالت کاربردی است، زیرا ویندوز به طور معمول این موارد را لود نمی کند. پس اگر رایانه دچار یک مشکل حاد باشد، تنها راه حل موجود استفاده از حالت Safe mode است.

راه اندازی ویندوز در حالت Safe mode:
۱) ویندوز ۷ و نسخه های قبلی: برای راه اندازی حالت ایمن در ویندوز ۷ و نسخه های قبل از این ویندوز، ابتدا کلید F8 را هنگام بوت شدن کامپیوتر (یعنی پس از صفحه BIOS و پیش از صفحه بارگذاری) فشار دهید و سپس در پنجره ای که نمایش داده می شود گزینه ی Safe mode را انتخاب کنید.
۲) ویندوز ۸: برای راه اندازی حال ایمن در این ویندوز هنگامی که روی دکمه ی Restart در منوی Power هستید، همزمان کلید Shift را نگه دارید.

۳) ویندوز ۱۰: در اینجا دکمه ی Shift را هنگامی که روی گزینه ی Restart در قسمت Power Options در منوی استارت هستید نگه دارید.

تعمیر ویندوز در حالت Safe mode:
پس از آن که ویندوز را در حالت ایمن راه اندازی کردید، می توانید عملیات تعمیر و عیب یابی رایانه ی خود را انجام دهید.
۱) بازیابی اجرای سیستم:
در صورتی که رایانه ی شما به صورت طبیعی و خوب کار می کرده، اما به یکباره دچار ناپایداری شده است، می توانید از سیستم Restore جهت بازیابی وضعیت رایانه تان هنگامی که درست و صحیح کار می کرد استفاده نمایید.

۲) اسکن بدافزارها:
برخی بدافزارها در حالت عادی ویندوز قابل حذف شدن نیستند، زیرا در حال اجرا بوده و آنتی ویروس را مختل می کنند. اما در حالت ایمن، شما می توانید این بدافزارها را حذف کنید.

۳) به روزرسانی کردن درایوهای سخت افزاری:
اگر درایوهای سخت افزاری رایانه باعث اختلال و ناپایدار شدن آن شده باشند، ممکن است با به روز شدن آن ها این مشکل حل شود. اما در حالت ناپایدار، شما تنها می توانید عملیات نصب درایوهای به روز شده را در حالت Safe mode انجام دهید.

۴) حذف نرم افزارهایی که تازه نصب شده اند:
ممکن است نرم افزاری را نصب کرده باشید که باعث اختلال در سیستم شده باشد. این نرم افزار را می توانید در حالت ایمن حذف کنید.

۵) بررسی کرش:
اگر می بینید که رایانه ی شما در حالت عادی به خوبی کار نمی کند اما در حالت ایمن به خوبی کار می کند، به احتمال زیاد مشکل نرم افزاری وجود داشته باشد. اما اگر رایانه در حالت ایمن نیز به خوبی کار نمی کند، به احتمال زیاد مشکل سخت افزاری وجود داشته باشد. البته همواره ثبات در حالت ایمن نیز به معنی نبود مشکل سخت افزاری نیست. برای مثال در صورت معیوب بودن کارت گرافیک، رایانه در حالت عادی خوب کار نمی کند اما در حالت Safe mode از ثبات خوبی برخوردار است، زیرا در این حالت از کارت گرافیک استفاده ای ندارد.

نصب دوباره ی ویندوز:
برای رفع مشکل رایانه بهترین راه و البته به صرفه ترین راه، نصب دوباره ی ویندوز است.
۱) ویندوز ۷ و نسخه های قبلی:برای نصب مجدد ویندوز ۷ و نسخه های پیش از آن بهتر است از راه دیسک ویندوز و یا پارتیشن بازیابی رایانه یا همان Computers Recovery Partition استفاده کنید.
۲) ویندوز ۸ و ۱۰: برای این دو ویندوز می توانید از گزینه های Refresh و یا Reset PC استفاده نمایید.

این نکته را از خاطر نبرید که نصب دوباره ی ویندوز ممکن است موجب حذف اطلاعات شخصی شوند. بنابرین سعی کنید از اطلاعات خود بک آپ داشته باشید. البته این امر برای ویندوزهای ۸ و ۱۰ ضرورتی ندارد، زیرا این دو ویندوز نرم افزارها را حفظ و بازیابی می کنند.
در صورتی که پس از نصب کامل ویندوز، باز مشکل برقرار باشد، احتمالاً رایانه مشکل سخت افزاری داشته باشد.

مجله اینترنتی گویا آی‌تی

ارسال شده در فال,گوناگون | برچسب‌شده , , , , , , | پاسخ دهید:

نکاتی برای رانندگی بهتر با ماشین های شاسی بلند در فصل زمستان

بر هیچ کس پوشیده نیست که رانندگی در فصل زمستان گاه می تواند خطرناک باشد. اما یک نکته ی منفی که وجود دارد این است که برخی گمان می کنند استفاده از ماشین شاسی بلند خطرات رانندگی در فصل زمستان را از بین می برد. البته که خطرات رانندگی با ماشین شاسی بلند در فصل زمستان کمتر از دیگر خودروها است، اما این مدل خودرو نیز از برخی خطرهای رانندگی در فصل زمستان مبرا نیست. به همین سبب بهتر است نکاتی که در ادامه می آیند را مطالعه کرده و از آن‌ ها استفاده کنید.

گویا آی تی – بر هیچ کس پوشیده نیست که رانندگی در فصل زمستان گاه می تواند خطرناک باشد. اما یک نکته ی منفی که وجود دارد این است که برخی گمان می کنند استفاده از ماشین شاسی بلند خطرات رانندگی در فصل زمستان را از بین می برد. البته که خطرات رانندگی با ماشین شاسی بلند در فصل زمستان کمتر از دیگر خودروها است، اما این مدل خودرو نیز از برخی خطرهای رانندگی در فصل زمستان مبرا نیست. به همین سبب بهتر است نکاتی که در ادامه می آیند را مطالعه کرده و از آن‌ ها استفاده کنید.

۱) اولین نکته که باید به یاد داشته باشید این است که خطر لیز خوردن برای ماشین های شاسی بلند نیز وجود دارد.
۲) حتماً و ضرورتاً به تایرهای خودروی خود دقت کنید. باید تایرهای خودروی شما با شرایط فصل زمستان تناسب داشته باشند. بنابراین بهتر است از تایرهای زمستانی استفاده کنید. روی این تایرها نشانه ی (M+S) وجود دارد. افزون بر این همواره به فشار باد تایرها نیز توجه داشته باشید.
۳) هنگام رانندگی، حتماً فاصله ی مناسبی با خودروی جلویی داشته باشید. به خاطر داشته باشید که خودروهای شاسی بلند وزن بیشتری دارند و به همین سبب از زمان ترمز گرفتن تا توقف کامل فاصله ی بیشتری به نسبت خودروهای معمولی طی می کنند.
۴) رانندگی یک امر جمعی است. منظور این است که تنها شما نیستید که در جاده اید، خودروهای دیگر نیز در جاده حضور دارند و این امر یعنی اینکه حتی اگر شما کاملاً مراقب باشید باز هم خطر از جانب دیگر خودروها وجود دارد. پس همواره چه از عقب، چه از جلو و چه از کنار از سایر خودروها فاصله ی کافی داشته باشید.
۵) زمانی که دور می زنید باید دقت زیادی داشته باشید. خودروهای شاسی بلند در سر پیچ ها بیشتر ممکن است لیز بخورند. بنابراین هنگامی که قصد دور زدن دارید، نه تنها پا را از روی پدال گاز بردارید، بلکه ترمز هم نکنید. این امر موجب اصطکاک بیشتر تایرها می شود. فقط در حین دور زدن، آن هم بسیار آرام، پدال گاز را فشار دهید.
۶) در هوای برفی و سرد، سعی کنید باک شما از بنزین پر باشد. هرچه بیشتر بنزین داشته باشید وزن خودروی شما نیز بیشتر است و در سر پیچ ها از اطمینان بیشتری برخوردار است. علاوه بر این، باکِ پر موجب جلوگیری از میعان آب در داخل آن می شود.

مجله اینترنتی گویا آی‌تی

ارسال شده در فال,گوناگون | برچسب‌شده , , , , , , , , , , , | پاسخ دهید:

۵ نکته برای ارسال انبوه ایمیل بدون اینکه وارد فهرست سیاه (بلک لیست) شوید

به منظور کسب اطمینان نسبت به ورود ایمیل های کمپین های ایمیل مارکتینگ خود به اینباکس مخاطب باید برنامه ریزی های دقیقی داشته باشید. آنچه در این مطلب از سلسله مطالب آموزش ایمیل مارکتینگ به آن می پردازیم، ذکر پنج نکته است که به شما کمک خواهد کرد تا از زیر سایه شوم بلک لیست بیرون بیایید.

ارسال انبوه ایمیل می تواند موثر باشد، اما فقط در صورتی که به درستی انجام بگیرد؛ در غیر اینصورت دریافت کنندگان ایمیل آن را به عنوان هرزنامه یا اسپم گزارش می کنند، یا اینکه پیام با الزامات اعتبارسنجی تامین کنندگان خدمات ایمیل مانند گوگل و یاهو همخوانی نداشته و برند شما در معرض خطر قرارگرفتن در فهرست سیاه آنها قرار می گیرد.

قرارگرفتن در فهرست سیاه نه تنها به شهرت و اعتبار شما لطمه می زند، بلکه میزان تعامل با مشترکانی که می خواهند ایمیل های برندتان را دریافت کنند را نیز کاهش می دهد.

بلک لیست

ما در این مطلب به ذکر ۵ نکته در رابطه با ارسال انبوه ایمیل می پردازیم تا با کمک آنها اطمینان پیدا کنید که پیام های ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی شما به دست مخاطبان علاقمندتان می رسند و برند شما در سایه شوم بلک لیست شدن قرار نمی گیرد.

 1. وضعیت بلک لیست شدن دامنه یا آی پی خود را به طور مرتب بررسی کنید

معمولاً هنگامی که وارد فهرست سیاه می شوید، اطلاعیه دریافت نمی کنید؛ بنابراین، نظارت بر اعتبار و شهرت ارسال ایمیل برندتان بر عهده خود شما است. چندین ابزار رایگان در اینترنت وجود دارند که پیش از هر ارسال انبوه باید به کمک آنها وضعیت دامنه سایت یا آی پی خود را چک کنید، به عنوان مثال می توانید از MultiRBL استفاده کنید.

از امکانات این دسته از سایت ها استفاده کنید تا مطمئن شوید که دامنه یا آی پی شما در آنها قرار ندارد و در صورتی که غیر از این بود، فوراً دست به کار شوید.

 1. دریافت کنندگان ارسال انبوه ایمیل شما فقط باید مشترکانی باشند که شخصاً در فهرست ایمیل مارکتینگ شما ثبت نام کرده اند

ارسال ایمیل های ناخواسته، آن هم از نوع ارسال انبوه، سریع ترین روش برای قرارگرفتن در فهرست سیاه است. برای جلوگیری از وقوع چنین شرایطی، باید برای ثبت مشترکان جدید از تایید اشتراک دومرحله ای استفاده کنید و بخش تنظیماتی را برای مشترکان فعال در نظر بگیرید تا بتوانند نوع ایمیل و تناوب دریافت آن را مشخص کنند.

 1. از ضمیمه یا پیوست کردن فایل در ارسال های انبوه خودداری کنید

ایمیل هایی که حاوی فایل ضمیمه هستند سرویس دهندگان ایمیل را نسبت به شما مظنون می کنند؛ در نتیجه، ارسال فایل در ارسالهای انبوه شانس بلک لیست شدن شما را افزایش می دهد. در عوض، بهترین راهکار این است که به جای پیوست کردن فایل، لینک دریافت آن را در ایمیل خود قرار دهید. به علاوه، استفاده از لینک نظارت بر کلیک ها را نیز امکانپذیر می کند.

 1. کاربران غیرفعال را حذف کنید

احتمال اینکه کاربران غیرفعال فهرست تان ایمیل های بازاریابی شما را به عنوان اسپم به سرویس دهندگان گزارش بدهند بسیار زیاد است. شما باید به طور مستمر روی فعالیت مشترکان فهرست بازاریابی ایمیلی خود نظارت داشته باشید تا این ریسک کاهش پیدا کند.

به علاوه، بروزرسانی مرتب فهرست مشترکین با فعال ترین کاربران به حفظ اعتبار شما در نزد سرویس دهندگان ایمیل کمک می کند و شانس بلک لیست شدن را کاهش می دهد.

 1. برای تایید اعتبار ایمیل خود از SPF، DKIM و DMARC استفاده کنید

به منظور اثبات اعتبار ایمیل های خود به سرویس دهندگان ایمیل باید از پروتکل های اعتبارسنجی استفاده کنید. Sender Policy Framework (چارچوب اعمال سیاست برای فرستنده) یا SPF هویت برند را تایید می کند؛ DomainKeys Identified Mail (سیستم احراز هویت فرستنده از طریق دامنه) یا DKIM تایید می کند که ایمیل جعل نشده و Domain Based Authentication Reporting and Conformance (تصدیق هویت, گزارش و مطابقت پیام براساس دامنه) یا DMARC به منظور اعتبارسنجی هم به SPF و هم به DKIM نیاز دارد.

هنگامی که در کمپین ایمیل مارکتینگ خود برای ارسال انبوه برنامه ریزی می کنید باید به دقت به نکات بالا توجه کنید. به علاوه، به منظور کسب اطمینان از تحویل حداکثری پیام های همه کمپین های بازاریابی ایمیلی خود همیشه بر فهرست مشترکان تان نظارت داشته باشید و از پروتکل های اعتبارسنجی استفاده کنید.


آیا ایمیل های شما هم بلک لیست شده اند؟ اگر پاسخ تان مثبت است تصور می کنید که ایراد کار در کجا بوده، و اگر منفی است از چه سیاست هایی استفاده کرده اید؟ لطفاً نظرات و ایده های خود در رابطه با مطالب بخش آموزش ایمیل مارکتینگ را با ما در میان بگذارید.

مجله اینترنتی گویا آی‌تی

ارسال شده در فال,گوناگون | برچسب‌شده , , , , , , , , , , , , | پاسخ دهید:

همه چیز درباره میوه موز

Bananas

اگر درباره موز تحقیق میکنید و یا علاقمند هستید تا درمورد این میوه خوشمزه و پرخاصیت بیشتر بدانید با ما همراه شیود.

به گزارش آلامتو و به نقل از فیتامین؛ به کلاس مجازی موزشناسی خوش آمدید! با هم این مقاله را بخوانیم و یک واحد موزشناسی بگذرانیم.

تاریخچه موز

موز نام میوه و گیاهی است که بومی مناطق حاره‌ای جنوب شرق آسیا، شبه جزایر مالزی و استرالیا است. این میوه از ۴ هزار سال پیش در هندوستان کشت می شده است؛ در سال ۱۴۸۲ پرتغالی ها موز را در سواحل گینه پیدا کرده و به جزایر قناری بردند؛ سپس به وسیله میسیونر مذهبی اسپانیولی به نواحی حاره آمریکا برده شد. این گیاه امروزه در تمام مناطق گرمسیری که از رطوبت مطلوبی برخوردار باشند کاشت می‌شود.

از آنجایی که گیاه موز تا حدودی بلند و مستقیم و محکم می‌باشد، به اشتباه به آن درخت می‌گویند. در حقیقت، موز گیاهی است علفی و شبیه درختچه که اجزای آن فقط شاخه‌هایی هستند که پس از میوه دادن، خشک شده و از بین می‌روند.

گل های این گیاه به صورت سنبله بوده و میوه آن ابتدا سبز و بعد از رسیدن به رنگ زرد در می آید؛ میوه موز به صورت خوشه در انتهای ساقه تشکیل می‌شود.

دلیل کاشت گیاه موز، میوه‌ آن و همچنین تولید فیبر و نیز زیبایی است. هنگامی که موز هنوز سبز است از درخت چیده و به مناطق مختلف می فرستند و در آنجا به وسیله گرما دادن باعث رسیدن آن می شوند.

این گیاه، انواع مختلف داشته و یک نوع آن بسیار درشت و نوعی از آن هم خیلی ریز است که مزه شیرینی دارد. در کشورهای استوایی معمولا موز را می پزند و همراه با برنج و لوبیا می خورند.

در کشورهای آمریکای لاتین، موز را ورقه ورقه کرده و در آفتاب خشک می کنند.

نشانه رسیدن موز این است که باید پوست آن زرد و سفت و روی آن لکه های سیاه وجود داشته باشد.

موز نارس، یه سبب داشتن نشاسته زیاد هضمش سنگین است. این میوه لذیذ که خود یک وعده غذای طبیعی به شمار می رود شامل مواد مغذی بیساری می باشد.

مزیت موز این است که حاوی ترکیبات شیمیایی نیست و عوارض جانبی داروها را نیز ندارد. این میوه حاوی ۳ نوع قند (فروکتوز، ساکاروز و گلوکز) است که انرژی را بالا برده و بدن را تقویت می‌کند.

در این مطلب بیماری‌هایی که با موز قابل درمان و بهبود هستند را عنوان می‌کنیم. لطفا با ما همراه باشید.

بدون شک پس از خواندن این مطلب نگاهتان به موز تغییر خواهد کرد. طبیعت بهترین درمان‌ها را به‌صورت مواد غذایی و گیاهان در اختیار ما قرار داده است که تأثیر زیادی در ارتقای سلامتی دارند. موز نیز یکی از این هدیه‌ها است که برای درمان و بهبود برخی از بیماری‌ها و مشکلات سلامتی بهتر از برخی داروها عمل می‌کند.

مقاله مرتبط: حقایقی درباره موز

خواص اصلی موز

میوه موز حاوی مواد مغذی مورد نیاز شخص در طول روز بوده و به دلیل داشتن پتاسیم فراوان، غذای خوبی برای ماهیچه ها بوده و زمان ریکاوری بعد از ورزش را به حداقل می رساند.

مصرف روزانه موز احتمال ابتلا به بسیاری از سرطان ها را کاهش داده و باعث بهبود عملکرد مغز خواهد شد.

موز، منبع غنی ویتامینهای بسیاری است که به هیچ وجه نباید آن را فراموش کنید. با مصرف روتین این میوه، بدون شک همیشه قوی و سلامت خواهید ماند.

موز در برنامه غذایی

این میوه خوشمزه را می توانید همراه با ماست، کورن فلکس و کره بادام زمینی نیز میل کنید. یا در کنار صبحانه، همراه با اسموتی ورزشی یا حتی روی بستنی تان، تکه های موز بریزید.

البته هنوز هم عده ای از مردم هستند که این میوه را تجملاتی دانسته و فقط از آن به عنوان میوه ای درمانی و یا تشریفاتی استفاده می کنند.

البته دیگر وقت آن رسیده که این میوه زرد رنگ، جای خود را در ظرف میوه شما باز کند و فقط محدود به استفاده روی بستنی های کافی شاپ و مهمانی های خاص نشود.

میزان کالری موجود در یک عدد موز متوسط، حدوداً ۱۰۰ کالری است و علاوه بر این، موز دارای مواد معدنی زیر است:

منگنز

منگنز جزو آن دسته از مواد معدنی است که اسمش کمتر بر روی برچسب مکملهای مواد معدنی به چشم می خورد.

اگر هم باشد، اغلب در انتهای جدول محتویات درج شده بوده و با ماده معدنی منیزیم اشتباه گرفته می شود. معلوم است که با چنین شرایطی و نادیده گرفتن منگنز، به تدریج ما هم از آن غافل خواهیم شد.

درست است که در طول روز نیاز چندانی به منگنز نداریم؛ اما دلیلی برای نادیده گرفتن آن وجود ندارد. زیرا بدنتان هنوز هم به آن نیاز داشته و تأمین این ماده ضروری است.

اگر بخواهید اطلاعات بیشتری در مورد خاصیت های منگنز داشته باشید، یکی از مهمترین این خاصیت ها ترمیم زخمها بوده و در رتبه دوم نیز برای سلامتی استخوان های تان مفید است.

اگر می خواهید به بیماری پوکی استخوان نیز دچار نشوید، بی شک از موز به عنوان یک میان وعده سالم و مغذی استفاده کنید.

ویتامین ب ۶

موز، منبع غنی ویتامین ب ۶ بوده و از ضروریات رژیم های غذایی به شمار می رود. هر فرد، روزانه باید حداقل ۱ و نیم میلی گرم ب ۶ مصرف کند؛ این در حالی است که مصرف یک موز متوسط، تنها یک چهارم این میزان را تأمین خواهد کرد.

بهتر است برای تأمین ب ۶ بدنتان به جای مکملها، از میوه ها و غذاها بهره بگیرید. همان طور که گفته شد، مصرف موز به صورت روزانه، خطر ابتلا به انواع سرطان را به شکل چشمگیری کاهش می دهد.

از طرف دیگر مصرف ب ۶ باعث کاهش اختلالات مربوط به سندرم پیش از قاعدگی بانوان PMS می شود. همچنین زنان باردار نیز می توانند با مصرف این ویتامین، حالت تهوع های صبحگاهی شان را به حداقل برسانند. البته چنانچه باردار هستید، از مصرف خودسرانه مکمل جلوگیری نموده و قبل از مصرف، با پزشک معالج خود مشورت کنید.

مس

موز، یکی از میوه هایی است که دارای میزان مس قابل توجهی بوده و مصرف آن برای تأمین مس مورد نیاز روزانه بدن توصیه می شود. البته لازم به ذکر است که مصرف یک عدد موز متوسط، تنها ۵ درصد از میزان مس مورد نیاز روزانه تان را تأمین خواهد کرد.

ویتامین C

پرتقال و دیگر مرکبات، به عنوان منابع اصلی تأمین ویتامین C، تمام توجهات را به خودشان جلب کرده اند؛ اما موز را فراموش نکنید! موز هم حاوی ویتامین C قابل توجهی است. یک عدد موز متوسط حدود ۱۵ درصد از نیاز روزانه شما به ویتامین C تأمین می کند.

فواید مصرف ویتامین C

 • افزایش مقاومت بدن نسبت به بیماری سرماخوردگی
 • کاهش التهابات
 • کند نمودن روند پیری پوست

پس هیچ گاه مصرف ویتامین C را نادیده نگیرید. طبق آخرین پژوهشهای صورت گرفته، مصرف ویتامین C کافی، حتی می تواند سلولهای سرطانی را نیز از بین ببرد.

با وجود این همه فایده امیدواریم دیگر بی دلیل موز را از سبد غذایی خانواده حذف نکنید و دفعه بعدی که به میوه فروشی رفتید بدون تردید موز بخرید.

آلامتو

ارسال شده در فال,گوناگون | برچسب‌شده , , , , | پاسخ دهید:

آشنایی با برخی از مشاغل خانگی در سال ۲۰۱۷

امروزه در کشورهای پیشرفته اهمیت زیادی برای مشاغل خانگی قائل هستند. این مشاغل چه از لحاظ ایجاد شغل و چه از لحاظ نوآوری در عرضه ی خدمات و محصولات متنوع می توانند تأثیرات زیادی بر روی اقتصاد یک کشور داشته باشند. علاوه بر این، این مشاغل می توانند نخستین گام در ایجاد یک کسب و کار شخصی برای جوانان باشند. در ادامه به معرفی چند شغل از این مشاغل خانگی می پردازیم.

گویا آی تی – امروزه در کشورهای پیشرفته اهمیت زیادی برای مشاغل خانگی قائل هستند. این مشاغل چه از لحاظ ایجاد شغل و چه از لحاظ نوآوری در عرضه ی خدمات و محصولات متنوع می توانند تأثیرات زیادی بر روی اقتصاد یک کشور داشته باشند. علاوه بر این، این مشاغل می توانند نخستین گام در ایجاد یک کسب و کار شخصی برای جوانان باشند. در ادامه به معرفی چند شغل از این مشاغل خانگی می پردازیم.

۱) مترجم:
آمارهای کمیته ی کارگران آمریکا نشان می دهند که بیشتر مترجمان در منزل به فعالیت خود می پردازند. در آمریکا متوسط درآمد سالانه برای شغل مترجمی، ۴۲ هزار و ۴۲۰ دلار برای سال ۲۰۱۳ بوده است.

۲) وب نویس:
وب نویس آن چنان درآمدی نمی تواند داشته باشد. اما در کل، ظرفیت زیادی برای وب نویسانی که قادر به جذب مخاطب هستند وجود دارد.

۳) طراح سایت:
یکی دیگر از مشاغلی که در حال حاضر در منزل صورت می گیرد، طراحی سایت است. آمار کمیته کارگران آمریکا نشان می دهد که ۲۵ درصد طراحان وب به صورت خویش فرما کار می کنند و برای این کار فقط به اینترنت پر سرعت و البته یک لپتاپ احتیاج دارند.
درآمد سالانه ی طراحان سایت به صورت متوسط سالانه ۶۳ هزار و ۱۶۰ دلار در سال ۲۰۱۳ بوده است.

۴) برنامه ریز سفر:
برخی از افراد از راه برنامه ریزی سفر دیگران در منزل درآمد کسب می کنند. مطالعات کمیته ی کارگران آمریکا نشان می دهد که در حیطه ی برنامه ریزی سفر، آینده ی روشن از آنِ کسانی است که علاوه بر خبره بودن در گردشگری برخی از نواحی خاص جهان، دارای تجربه ی ماجراجویی و راهنمایی تورهای گردشگری باشند. آمارهای کمیته ی کارگران آمریکا تنها ۱۲ درصد این افراد را خویش فرما اعلام کرده است. گویا باقی افراد در استخدام آژانس های مسافرتی هستند. میزان درآمد سالانه ی این افراد به طور متوسط ۳۴ هزار و ۵۳۰ دلار در سال ۲۰۱۲ بوده است.

۵) نسخه نویس پزشکی:
این افراد صدای ضبط شده ی پزشکان در مورد بیماری بیماران را گوش کرده و سپس آن را به گزارش ها و پرونده های پزشکی تبدیل می کنند و برای دیگر پزشکان و یا بیمارستان ها ارسال می نمایند. با وجود آن که بسیاری از این افراد در مراکز پزشکی مشغول به کار هستند، اما نسخه نویسانی هم وجود دارند که در منزل به انجام این کار می پردازند. آن ها ابتدا دوره ی آموزشی را می گذرانند و سپس در منزل، تنها با استفاده از یک لپتاپ، میز و هدفون به کار خود مشغول می شوند. البته این شغل در ایران در حال حاضر جایگاهی ندارد و این کار را عموماً منشی ها انجام می دهند.

۶) نویسنده:
یکی دیگر از مشاغل خانگی سال ۲۰۱۷ نویسندگی برای فضای مجازی است. این افراد، در منزل به تولید محتوای متنی جهت سایت های مختلف می پردازند.

۷) پاسخ گوی تلفن:
تعداد کسب و کارهایی که به پاسخگویی تلفن مشتریان نیاز دارند کم نیست. بنابراین از هنگامی که اکثر کسب و کارها خدمات خود را به صورت اینترنتی ارائه می دهند، شغل پاسخگویی تلفن نیز به مشاغل خانگی پیوسته است. این شغل تنها به یک لپتاپ، تلفن و نرم افزار مخصوص نیاز دارد.

علاوه بر این موارد، مشاغل خانگی زیادی وجود دارند. اما با اهمیت ترین چیز برای داشتن یک شغل خانگی، چیزی نیست جز تحقیق.
برای مثال، بعضی از این مشاغل خانگی ابتدا از شما می خواهند که مواد اولیه ی شغل مورد نظر را از آن ها خریداری کنید. البته این به معنای آن نیست که این کار حتماً کلاه برداری است. اما باید دقت زیادی داشته باشید و بپرسید که آیا در صورت عدم کسب درآمد امکان برگرداندن این مواد اولیه وجود دارد یا خیر!

مجله اینترنتی گویا آی‌تی

ارسال شده در فال,گوناگون | برچسب‌شده , , , , , , , , | پاسخ دهید:

استراتژی سئو شما چگونه است؟

نکاتی که در تدوین استراتژی سئو باید مورد توجه قرار گیرند

استراتژی سئو SEO strategy

یک استراتژی سئوی خوب به راحتی میتواند هزینه های بازاریابی شما را کاهش داده و وبسایت شما را به جایگاه بهتری برساند.

به گزارش آلامتو و به نقل از ibazaryabi.com؛ بهبود سئو و رتبه‌ی سایت یکی از اهداف کسب و کارهایی است که از بازاریابی اینترنتی استفاده می‌کنند. با توجه به این‌که بسیاری از کسب و کارها به سمت اینترنتی شدن در حال حرکت هستند از این رو بهبود رتبه‌ی سایت به یکی از دغدغه‌ی اصلی صاحبان کسب و کار تبدیل شده است. از آنجایی هم که استانداردهای الگوریتم‌های موتور جستجوی گوگل تغییر کرده است. رعایت نکات مهمی در تدوین استراتژی سئو برای سایت هر کسب و کاری ضروری است. اگر شما هم در زمینه‌ی بازاریابی اینترنتی فعال می‌کنید و یا صاحب کسب و کار اینترنتی هستید در این مطلب با ما همراه باشید تا نکاتی را که در تدوین استراتژی سئو باید مد نظر قرار گیرد را با هم بررسی کنیم.

نکاتی که در ارتباط با استراتژی سئو باید به آن‌ها توجه شود:

افزایش تعامل با کاربران از طریق تولید محتوای باکیفیت

تولید محتوای باکیفیت یکی از عوامل موثر در بهینه‌سازی موتورهای جستجو و بهبود سئوی سایت است. برای تولید محتوای باکیفیت در وب فارسی باید در آن از کلمات فارسی و اعداد فارسی استاندارد استفاده شود. همچنین لازم است که جملات متن تا جای ممکن کوتاه و رسا باشند. متن محتوا نیز باید اطلاعات دقیقی در اختیار کاربر قرار دهد اما در عین حال خلاصه باشد. این نکته همواره باید مد نظر قرار گیرد که هر چه محتوای تولید شده ملموس‌تر باشد احتمال تعامل با کاربران افزایش می‌یابد. استفاده از مثال‌های واقعی داخل توضیحات متن و طرح سوالات و نظرسنجی در پایان آن یکی از عوامل افزایش تعامل با کاربر و بهبود سئوی سایت است. این نکته در تدوین استراتژی سئو نیز باید مد نظر قرار گیرد.

استفاده ار کلمات کلیدی مناسب

تولید محتوای باکیفیت برای وب‌سایت نیازمند انتخاب کلمه‌ی کلیدی مناسب است. انتخاب کلمات کلیدی چند بخشی و استفاده از ترکیبات مناسب آن در داخل متن تاثیر به سزایی در بهبود سئوی سایت دارد. زیرا از زمانی که الگوریتم‌های موتورهای جستجو به سمت هوشمند شدن سوق پیدا کرده‌اند استفاده از ترکیبات کلمه‌ی کلیدی نیز به یکی از عوامل بهبود سئوی سایت تبدیل شده است. این نکته را فراموش نکنید که استفاده از عبارت به جای کلمه‌ی کلیدی و یا به بیان دیگر استفاده از کلمات کلیدی چند بخشی هر چند ممکن است در ابتدا سخت به نظر برسد. اما در مجموع جستجوهای بیشتری را به سمت سایت شما هدایت خواهد کرد.

افزودن توضیحات متا

متاسفانه بسیاری از افرادی که در زمینه‌ی وبلاگ‌نویسی و تولید محتوا فعالیت دارند از توضیحات متای متن به سادگی عبور می‌کنند. در حالی که توضیحات متا در حقیقت یک دید کلی از متن را به خواننده می‌دهد. می‌توان گفت پس از انتخاب عنوان جذاب، این توضیحات متا است که باعث انتخاب یک محتوا توسط کاربر می‌شود. بنابراین نوشتن یک جمله کوتاه اما تاثیرگذار در رابطه با متن که حاوی کلمه‌ی کلیدی اصلی متن است در بخش توضیحات متا باعث افزایش نرخ کلیک بر روی یک محتوا می‌شود.

توجه به کیفیت تصاویر و بهبود نسخه موبایلی سایت‌ها

با توجه به گسترش استفاده از گوشی‌های هوشمند بهتر است نسخه‌ی موبایلی سایت‌ها نیز مورد توجه قرار گیرند و بهبود یابند. از آنجایی که در جهان امروز هر فرد روزانه ساعت‌ها از وقت خود را صرف جستجو در اینترنت با گوشی همراه خود می‌کند. بنابراین بهبود کیفیت نسخه‌ی موبایلی سایت‌ها تاثیر به سزایی در بهینه‌سازی موتور جستجو برای آن‌ها دارد. استفاده از تصاویر باکیفیت اما کم حجم نیز امکان مطالعه مقالات را آسان کرده و با افزایش زمان حضور در سایت سبب بهبود سئوی سایت می‌شود. بنابراین توجه به بهبود نسخه موبایلی سایت‌ها باید در استراتژی سئو مورد توجه قرار گیرد.

مقاله مرتبط: افزایش بازدید وبسایت

لینک کردن شبکه‌های اجتماعی به سایت اصلی

همانگونه که پیش‌تر نیز گفته شد امروزه فعالیت‌های شبکه‌های اجتماعی تاثیر به سزایی در پیشبرد استراتژی بازاریابی کسب و کارها دارند. از این رو لینک کردن شبکه‌های اجتماعی به سایت اصلی می‌تواند مخاطبان رسانه‌های اجتماعی کسب و کارها را وارد سایت اصلی کند. این امر با افزایش ورودی سایت سبب بهبود سئوی سایت می‌شود.

استفاده از لینک‌های قوی در داخل متن

لینک‌هایی که در داخل متن اصلی محتوا استفاده می‌شوند تاثیر به سزایی در بهینه‌سازی موتور جستجو دارند. ناگفته نماند که استفاده از لینک‌های داخلی نیز می‌تواند نرخ کلیک مطالب و حضور در سایت کاربر را افزایش دهد. اما این نکته را فراموش نکنید که لینک خارجی به سایت‌های معتبر تاثیر مستقیمی بر روی بهبود رتبه‌ی سایت شما دارد. بنابراین سعی کنید در مطالب خود تا جای ممکن به سایت‌های معتبر لینک دهید. از همه مهمتر این که در انتخاب عبارتی که قصد لینک کردن به آن‌ها را دارید دقت کنید.

تجزیه و تحلیل داده‌های حاصل از جستجوی کاربران

تجزیه و تحلیل داده‌های حاصل از جستجوی کاربران این امکان را فراهم می‌کند تا به درک درستی از نیازهای کاربران خود برسید. درک نیاز و آشنایی با علاقمندی کاربر تدوین استراتژی سئو را تسهیل می‌کند. تحلیل عبارت‌ها و کلمات کلیدی که کاربران از این طریق به سایت شما هدایت می‌شوند می‌تواند کمک زیادی به بهبود سئوی سایت شما داشته باشد. و به شما کمک کند تا محتوای کاربر پسندتری تولید کنید.

آلامتو

ارسال شده در فال,گوناگون | برچسب‌شده , , , , | پاسخ دهید:

مقایسه مشخصات فنی تویوتا کمری گرند و نیسان ماکسیما

تقریباً ۱۵ سال از ورود تویوتا کمری گرند و نیسان ماکسیما به ایران می گذرد. این دو خوردو، در همان ابتدای ورود، از جمله لوکس ترین خودروهای ورودی به شمار می رفتند و توانستند طرفداران زیادی برای خود دست و پا کنند. اکنون که بعد از ۱۵ سال هنوز هم این دو خودرو طرفداران خاص خود را دارند، برآن شدیم تا مقایسه ای اجمالی میان مشخصات این دو خودرو داشته باشیم.
گویا آی تی – تقریباً ۱۵ سال از ورود تویوتا کمری گرند و نیسان ماکسیما به ایران می گذرد. این دو خوردو، در همان ابتدای ورود، از جمله لوکس ترین خودروهای ورودی به شمار می رفتند و توانستند طرفداران زیادی برای خود دست و پا کنند. اکنون که بعد از ۱۵ سال هنوز هم این دو خودرو طرفداران خاص خود را دارند، برآن شدیم تا مقایسه ای اجمالی میان مشخصات این دو خودرو داشته باشیم.

۱) ماکسیما:

الف) طراحی ظاهری و داخلی:


ماکسیما از طراحی ظاهری لوکس و اسپرتی برخوردار است. چه از نمای جانبی، چه از عقب و چه از جلو. هر چند در طراحی جلو اندکی عدم تناسب وجود دارد، ولی در کل ماکسیما از طراحی ظاهری خوب و قابل قبولی برخوردار است.
طراحی داخلی این خودرو از طراحی ظاهری آن بهتر است و می توان گفت در کل طراحی داخل کابین از سطح بسیار بالایی برخوردار است. هنگام نشستن در خودرو، راننده به خوبی به همه چیز تسلط دارد. علاوه بر این متریال استفاده شده کیفیت خوبی دارد و در کل از لحاظ طراحی داخلی نیز می توان به ماکسیما نمره ی خوبی داد.

ب) سواری:
با توجه به سیستم تعلیق بسیار خوب، فرمان دقیق و همچنین به دلیل هندلینگ بسیار عالی ماکسیما می توان گفت این خودرو از سواری بسیار نرم و لذت بخشی برخوردار است. تنها نکته ی منفی ای که در سواری این خودرو وجود دارد، وزن کم عقب خودرو است که گاه در پیچ های سنگین می تواند باعث آزار راننده شود.


ج) مشخصات فنی:
ماکسیما دارای یک پیشرانه ی ۶ سیلندر ۳ لیتری بوده که این پیشرانه توانایی تولید حداکثر ۲۰۱ اسب بخار قدرت و ۲۹۰ نیوتن متر گشتاور را دارد. نیروی این پیشرانه از طریق دو گیربکس قابل انتقال به چرخ ها است:
• گیربکس ۵ سرعته دستی
• گیربکس ۴ سرعته اتوماتیک
با توجه به قدرت و گشتاور پیشرانه باید گفت ماکسیما از سرعت و شتاب خوبی برخوردار است، هر چند مصرف سوخت بالا یکی از نقاط منفی آن است.

۲) تویوتا کمری:

الف) طراحی ظاهری و داخلی:


طراحی ظاهری کمری به نسبت ماکسیما از سادگی بیشتری برخوردار است، هر چند هماهنگی و تناسب زیادی نیز در آن دیده می شود. همین ماجرا برای طراحی داخل کابین نیز صادق است. اما از لحاظ متریال کابین، می توان به کمری نمره ی بالایی داد.

ب) سواری:
هندلینگ کمری با هندلینگ ماکسیما تقریباً در یک سطح است. اما سواری کمری به سبب دیواره ی بلند تر لاستیک ها و سایر موارد بهتر و نرم تر از ماکسیما است. همچنین کمری ایراد ماکسیما، یعنی کم وزن بودن عقب ماشین، را ندارد.


ج) مشخصات فنی:
تویوتا کمری از یک پیشرانه ی V6 3 لیتری بهره می برد که قابلیت تولید ۱۹۷ اسب بخار قدرت و ۲۸۴ نیوتن متر گشتاور را دارد. نیروی حاصل از این پیشرانه را می توان با استفاده از یکی از گیربکس های زیر به چرخ ها منتقل کرد:
• ۵ سرعته دستی
• ۴ سرعته اتوماتیک

۳) حرف آخر:
به طور کلی شتاب گیری کمری، مخصوصاً در سربالایی ها، از ماکسیما بهتر است. علاوه بر این کمری استهلاک کمتری به نسبت ماکسیما دارد. در کل، می توان تویوتا کمری را گزینه ی به صرفه تری از ماکسیما دانست، مخصوصاً در قسمت هزینه ی نگهداری.

مجله اینترنتی گویا آی‌تی

ارسال شده در فال,گوناگون | برچسب‌شده , , , , , , , | پاسخ دهید: